Penta Teknoloji halka arz ne zaman? Penta Teknoloji talep toplama tarihi ne zaman? Penta Teknoloji eşit dağıtım mı oransal dağıtım mı?

Penta Teknoloji halka arz ne zaman? Penta Teknoloji talep toplama tarihi ne zaman? Penta Teknoloji eşit dağıtım mı oransal dağıtım mı?

 Bu hafta onaylanan halka arzlar ise Kalekim ve Penta Teknoloji şirketleri oldu. Halka arzlara onay verilmesiyle birlikte bir çok yatırımcı “Penta Teknoloji halka arz ne zaman?, Penta Teknoloji talep toplama tarihi ne zaman?, Penta Teknoloji eşit dağıtım mı oransal dağıtım mı?” sorularına yanıt aramaya başladı.

PENTA KAÇ LOT VERDİ?

Penta hisseleri Yıldız Pazar’da 32 TL/pay baz fiyat, “PENTA.E” kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacak. İlgili sırada maksimum emir değeri 3 milyon TL olarak belirlendi.Bireysel yatırımcıya ortalama 1181 TL pay dağıtımı gerçekleştirildi. Yaklaşık 36-37 lot dağıtım portföylerde görünecektir.

PENTA İŞLEM TARİHİ

Penta 17 Mayıs’ta işlem görmeye başlayacak

PENTA İŞLEM KODU

İşlem Kodu: #PENTA

Penta Teknoloji kaç TL’den halka arz edilecek? Penta Teknoloji halka arz fiyatı ne kadar?

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanan haftalık bültende Penta Teknoloji hisselerinin 32 TL ve 38 TL fiyat aralığından satışa sunulacağı belirtildi.

Penta Teknoloji talep toplama tarihi ne zaman? Penta Teknoloji halka arz ne zaman?

Penta Teknoloji halka arzında talep toplama süreci iki iş günü süresince gerçekleşecek. Talep toplama 6 – 7 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Penta Teknoloji eşit dağıtım mı oransal dağıtım mı?

Penta Teknoloji halka arzında bireysel yatırımcılara eşit dağıtım, kurumsal yatırımcılara ise oransal/blok satış yöntemi uygulanacaktır.

Satmama Taahhütleri

Şirket ve Halka Arz Eden Pay Sahipleri için 180 Gün

Konsorsiyum Lideri Aracı Kurum

İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş konsorsiyum lideri aracı kurum olurken,toplamda 30 aracı kurum üzerinde başvuru yapılabilecek.

NoHalka Arza Katılabilecek Aracı Kurum Listesi
1İş Yatırım
2A1 Capital Yatırım
3Alnus Yatırım
4Alternatif Yatırım
5Anadolu Yatırım
6Ata Yatırım
7Deniz Yatırım
8Dinamik Menkul
9Garanti Yatırım
10Gedik Yatırım
11Global Menkul
12Halk Yatırım
13ICBC Turkey Yatırım
14ING Menkul
15INVEST AZ Menkul
16Info Yatırım
17Integral Yatırım
18Marbaş Yatırım
19Meksa Yatırım
20Osmanlı Yatırım
21Oyak Yatırım
22PhillipCapital Menkul
23Piramit Menkul
24QNB Finans Yatırım
25Tacirler Yatırım
26Turkish Yatırım
27Ünlü Menkul
28Vakıf Yatırım
29Yatırım Finansman
30Ziraat Yatırım

 

PENTA TEKNOLOJİ HAKKINDA

Mürsel Özçelik: “Türkiye’nin dijital dönüşümüne güç katmak istiyoruz”

Penta Teknoloji Genel Müdürü Mürsel Özçelik, halka arz kararıyla ilgili değerlendirmesinde şunları ifade etti: “Penta Teknoloji’nin bilişim dünyasındaki yolculuğu 1990 yılında üniversite arkadaşlarının kurduğu küçük bir ofiste başladı. Bilgisayar, yazılım, baskı çözümleri, sunucu, veri depolama ve ağ ürünleri başta olmak üzere, 30 yıldır bilgi teknolojileri ürünlerinin dağıtımını gerçekleştiren Penta Teknoloji olarak müşterilerimizin dijital dönüşümüne yön veriyoruz. Dünyanın önde gelen teknoloji markaları da dâhil olmak üzere 40’tan fazla küresel ve yerli teknoloji markasının ürünlerini tüm Türkiye’yle buluşturarak büyümemizi sürdürüyoruz. Üretimden inşaat ve mimariye, sağlıktan finans, turizm, tekstil, medya-eğlenceye kadar birçok sektöre teknoloji ürünleri tedarik ederek dijitalleşmedeki öncü rolümüzü sürdürüyoruz. Teknoloji, pandemi döneminde en hızlı büyüyen sektörlerden biri oldu. Biz de bu sektörün gelecek vaat eden bir oyuncusu olarak, teknoloji ürünleri pazarında önemli bir büyüme potansiyeli taşıdığımıza inanıyoruz. Halka arz ile birlikte, güçlü finansal altyapımız ve yatırımcılarımızın da desteğiyle Türkiye’nin dijital dönüşüm sürecine katkı sunmaya devam edeceğiz.”

2021 halka arz takvimi

Kalekim halka arz detayları

PENTA TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ DAĞITIM TİCARET

Başvurusuna onay verilen bir diğer şirket olan Penta Teknoloji’nin halka arzında, Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’na (#GOZDE) ait 5.401.901 TL, Sinan Güçlü’ye ait 245.874 TL, Mustafa Ergün’üne ait 243.659 TL, Bülent Koray Aksoy’a ait 243.659 TL ve Mürsel Özçelik’e ait 243.659 TL nominal değerli toplam 6.378.752 adet pay halka arz edilecek.

Fazla talep gelmesi halinde Gözde Girişim’e ait 2.334.631TL nominal değerli, Sinan Güçlü’ye ait 106.263  TL nominal değerli, Mustafa Ergün’e ait 105.305 TL nominal değerli, Bülent Koray Aksoy’a ait 105.305 TL nominal değerli ve Mürsel Özçelik’e ait 105.305 TL nominal değerli olmak üzere toplam 2.756.809 adet payın ek satışı gerçekleştirilebilecek.

Söz konusu halka arzda 1 TL nominal değerli paylar 32 TL ve 38 TL fiyat aralığından satışa sunulacak.

Penta Teknoloji halka arz ile birlikte, 31.724.000 TL olan mevcut sermayesini, 12.000.000 TL artırarak 43.724.000 TL‘ye yükseltecek.

Kaynak: https://www.spk.gov.tr/Bulten

 

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.