2 YENİ HALKA ARZ ONAYLANDI

SPK 2 Yeni Halka Arz Onayladı.Sermaye Piyasası Kurulu, Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları ve Çan2 Termik’in halka arz başvurusunu onayladı

 

Galata Wind Enerji halka arz ne zaman olacak? Galata Wind halka arz hisse fiyatı ve borsa kodu nedir?
BİOTREND HALKA ARZ

15.04.2021 TARİHLİ SPK BÜLTENİNDEKİ ONAYLANAN HALKA ARZLAR

Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları

Halka arzına onay çıkan Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları‘nda Doğanlar Yatırım Holding’in (Doğanlar Yatırım) sahip olduğu 7.333.333 TL nominal değerli ve Maven Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret’in (Maven Enerji) sahip olduğu 7.333.333 TL nominal değerli B grubu paylar halka arz edilecek.

Fazla talep gelmesi halinde Doğanlar Yatırım Holding’in sahip olduğu 2.500.000 TL nominal değerli ve Maven Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin sahip olduğu 2.500.000 TL nominal değerli olmak üzere toplam 5.000.000 adet B grubu payın ek satışı gerçekleştirilebilecek

1 TL nominal değerli paylar 16,50 TL ve 18 TL fiyat aralığından satışa sunulacak.

Mevcut sermayesi 128.000.000 TL olan Biotrend, halka arzla beraber sermayesini 22.000.000 TL yükselterek 150.000.000 TL’ye çıkaracak.

Çan2 Termik

Halka arz başvurusu onaylanan bir diğer şirket olan Çan2 Termik‘in halka arzına ilişkin bültende mevcut pay satışına ilişkin bir bilgi bulunmazken, fazla talep gelmesi halinde Odaş Elektrik Üretim Sanayi Ticaret’in sahip olduğu 6.759.000 TL nominal değerli 6.759.000 adet nama yazılı payın ek satışı gerçekleştirilebileceği kaydedildi.

Bültende yer alan bilglere göre, halka arzda 1 TL nominal değerli paylar 3,90 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacak.

Mevcut sermayesi 252.410.000 TL olan Çan2 Termik, halka arzla beraber sermayesini 67.590.000 TL yükselterek 320.000.000 TL’ye çıkaracak.

2021 halk arz takvimi

BİOTREND ENERJİ

Doğanlar Holding enerji alanında faaliyet gösteren iştiraki Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş’nin halka arzı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Biotrend Enerji, halka arzda konsorsiyum eş liderlerinin, Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. olduğunu açıkladı.

 

Ülke genelinde 15 farklı bölgede yenilenebilir enerji üretimi

Türkiye’nin önde gelen yenilenebilir enerji üretim firmalarından biri olan Biotrend Enerji, bugün ülke genelinde evsel atığın yaklaşık %25’ini işler hale getiriyor. Enerji alanında portföy büyüklüğü ise 120 MW mertebesinde. Ülke genelinde 15 farklı bölgede atık gazından elektrik üretimi yapan ve katı atık bertaraf tesislerini işleten büyük bir portföyde hizmet veriyor.

2021‘DE SÜRPRİZ HALKA ARZLAR OLABİLİR

Çöpgazı, biyokütle, atıktan enerjiye giden yol

2012 yılında teknolojik bir üretim ve uygulama merkezi olarak kurulan BioTRend Enerji, alternatif enerji üretimi konusunda da hizmet veriyor. Firma, ülkemize, çevreye, doğaya, ekonomiye ve dünyaya katma değeri yüksek projeler hayata geçirirken, kurulduğu günden bugüne kadar yenilenebilir enerji üretim alanında portföyünü büyüterek sektörün öncüsü olmaya devam ediyor. Türkiye genelinde, biyokütle, evsel katı atık ayrıştırma, gazlaştırma – yakma ve ATY Üretimi, biyometanizasyon, atık sahası işletimi, biyokütle yakma tesisi ve atık ısı tesisleri ile ilgili yatırımları bulunan firma, enerji ihtiyacını çevreci kaynaklardan sağlayarak, çöpgazı, biyokütle, atıktan türetilmiş yakıt kaynaklarını enerjiye dönüştürüyor.

Yerli ve yenilenebilir kaynaklardan enerji üretimi: BioTRend

Türkiye’de yerli ve yenilenebilir kaynaklarından enerji üretimi yapan BioTRend Enerji, 120.450 mw yıllık üretim kapasitesine ulaşarak ülke genelinde 185.000 hanenin yıllık elektrik ihtiyacını karşılıyor. Gerçekleştirdiği AR-GE çalışmaları ile ise yenilikçi teknolojiler geliştirmeye ve atık yönetimine yepyeni bir perspektif getirerek ülkemizin ihtiyaç duyduğu çevreci enerji üretimine yatırımlar yapmaya devam ediyor.

BioTRend bünyesinde katı atık bertaraf ve enerji üretim santralleriyle yenilenebilir enerji kaynakları destekleme mekanizması kapsamında elektrik satışı yapılıyor.

ÇAN KÖMÜR VE İNŞAAT AŞ FAALİYETLERİ

YAYAKÖY MADEN SAHASI

Sahada, Alman menşeli bağımsız maden değerleme şirketi Fichtner GmbH tarafından yapılan ve uluslararası Joint Ore Reserves Committee (JORC) standartlarına uygun çalışmalar neticesinde, ilgili sahada kömür rezervi tespit edilmiştir. Mevcut sahada bulunan toplam rezervin ortalama kalorisi 3,481 kcal/kg olup, Türkiye’de yerli linyit ile elektrik üreten santraller içerisinde en yüksek değerdir. Aynı zamanda sahadaki kömür, kalori değerinin yüksek olması nedeniyle doğrudan piyasaya satılabilir durumdadır. Dolayısıyla, kömürün perakende olarak ve/veya üretim aşamasında kömür kullanan sanayi şirketlerine satışının yapılabilmesi imkanı bulunmaktadır.

YEL ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM SANAYİ AŞ

BAYRAMİÇ MADEN SAHASI

Odaş Grubu, Çanakkale bölgesinde Yayaköy maden sahasına yakın bir coğrafyada açık işletme madenciliğini geliştirerek, kömür tedarik ve satış merkezi oluşturmayı planlamaktadır. Bu strateji kapsamında, Yel Enerji Elektrik Üretim Sanayi Ticaret AŞ tarafından, Çanakkale ili Bayramiç ilçesinde İR:17517No’lu maden ruhsatı satın alınmış ve devir işlemleri tamamlanmıştır.

YS MADENCİLİK SAN. VE TİC. LTD. Ş

ODAŞ’ın %52 oranında bağlı ortaklığı konumunda olan YS Madencilik San. ve Tic. Ltd. Ş, Çorum İli Dodurga İlçesindeki IR:2600 No’lu kömür madeni işletme ruhsat alanına yönelik olarak Kömür İşletmeleri AŞ(KİAŞ) ile 10 yıllık rödovans sözleşmesi yapılmıştır.

Ayrıca Balıkesir Balya İlçesindeki IR:1521 No’lu ruhsatına yönelik rödovans hakkını YS Madencilik San. ve Tic. Ltd. Ş, Kömür İşletmeleri AŞ’den (KİAŞ) almıştır.

KAYNAK

https://www.spk.gov.tr/Bulten

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.