2020 BORSAYA GİRECEK ŞİRKETLER VE HALKA ARZ TAKVİMİ

2020 halka arz edilecek- halka arz başvurusu yapan şirketler hangileri ?Bist 2020 halka arz takvimi belli mi? Halka arz edilen şirketler 2020 hangileri ? Yeni halka arz 2020 şirketleri.

ORTA UZUN VADELİ HİSSE ÖNERİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Tüm bu soruların cevapları yazımızda.

2020 yılında şimdiye kadar 6 şirket halka arz edildi. 9 şirkette halka arz için bekliyor. 2020 yeni halka arz şirketlerinin listesi

2020 YILINDA HALKA ARZ EDİLEN ŞİRKETLER

 1. ARD GRUP BİLİŞİM

5.30 TL fiyattan satışa sunulan 7.5 milyon lota gelen talep 128 milyon oldu. Yani arz olunandan 17 kat fazla talep geldi. Ard Bilişim 3 ay sonra 37,4 liraya ulaştı. Değeri yaklaşık %700 arttı.

 • BAYRAK TABAN SANAYİSİ

3,28 liradan halka arz edilen 15 gün sonra 10,20 liraya ulaştı. Değeri yaklaşık % 310 arttı.

 • FADE GIDA

2,40 liradan halka arz edilen Fade Gıda 40 gün sonra 7,46 liraya ulaştı. Değeri yaklaşık %310 arttı.

 • DİNAMİK ISI

3,52 liradan halka arz edilen Dinamik Isı 40 gün sonra 15 liraya ulaştı. Değeri yaklaşık %425 arttı.

 • ESENBOĞA ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş

8,5 liradan halka arz edilen Esenboğa Elektrik 15 gün sonra 20,75 liraya ulaştı. Değeri yaklaşık %240 arttı.

 • KONTROLMATİK TEKNOLOJİ ENERJİ VE MÜHENDİSLİK

Son olarak Kontrolmatik Teknoloji 6,9 liradan halka arz olmuştur. 16,19 liradan işlem görmektedir.

2020 YILINDA HALKA ARZ EDİLECEK ŞİRKETLER HİSSELER

 1. ARZUM EV ALETLERİ

Arzum Ev Aletleri, ek satış dahil yüzde 47.51 payın halka arzı için SPK’ya başvurdu.

 • KERVAN GIDA

Türkiye’nin önemli yumuşak şeker üreticilerinden Kervan Gıda, halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurdu. Şirket paylarının, 2020 yılında halka arz edilerek Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem görmesi planlanıyor.

 • ÇAN KÖMÜR VE İNŞAAT

Odaş Elektrik Üretim, iştiraki Çan Kömür ve İnşaat’ın halka arz edilmesiyle ilgili temmuz ayında KAP’a yollandığı duyuruda, çalışmalar için Vakıf Yatırım’ın yetkilendirildiğini açıkladı.

 • AYDEM YENİLENEBİLİR ENERJİ

Aydem Enerji’nin iştiraki Aydem Yenilenebilir Enerji, ağustos ayı ortasında halka arz için SPK’ya başvurdu. Şirket; Karadeniz, Marmara, Akdeniz ve Ege bölgelerinde toplamda 25 yenilenebilir enerji santrali işletiyor.

 • BAŞKENT DOĞALGAZ

Torunlar GYO, mart ayında grup şirketi Başkent Doğalgaz’da halka arz planlarının sürdüğünü, piyasaların normalleşmesinin beklendiğini açıkladı.

 • LİMAK YATIRIM HOLDİNG


Şirket yetkili başta enerji olmak üzere diğer sektördeki şirketlerini sırayla halka arz etmeyi planladıklarını belirttiler.

 • NATURELGAZ


Global Yatırım Holding’in bağlı ortaklığı Naturelgaz, esas sözleşmesinde halka arza yönelik değişiklik yapmak için 20 Ocak’ta SPK’ya başvurdu. Kasım başında yaptığı açıklama ile halka arzı iptal ettiğini belirrti.

 • ZORLU YENİLENEBİLİR ENERJİ

Kuruluşuyla ilgili gerekli onayların alındığı Zorlu Yenilenebilir Enerji’nin halka arzının 2021’in ilk yarısında tamamlanması öngörülüyor.

 • SELVAN GIDA

İttifak Holding, bağlı ortaklığı Selva Gıda’nın halka arzına SPK’dan onay çıktı.

Halka arz takvimi belli değildir. Halka arz edilecek şirketlerin halka arz takvimi belli olduğunda sitemizden detaylı bilgi paylaşılacaktır.

2020 YILINDA HALKA ARZ EDİLECEK ŞİRKETLER İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.