2021 TEMETTÜ TAKVİMİ

Uzun vadeli yatırımcılar için önemli göstergelerden biride temettüdür. Ayrıca borsada yeni yeni yatırım yapmaya başlayan birçok yatırımcının da sık sık duyduğu temettü nedir? Hangi şirketler temettü veriyorlar düzenli olarak? 2021 yılında temettü ödemesi beklenen şirketler hangisi? İşte bu soruların hepsinin cevabı bu yazımızda..

Matriks halka arz oluyor tarihi belli mi?

NATURELGAZ HALKA ARZINDA KİŞİ BAŞI YÜZDE KAÇ LOT DÜŞÜYOR…

image 45

17 Nisan 2020 31102 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 7244 Sayılı “Yeni Koronavirüs (Covid-19) Salgınının Ekonomik ve Sosyal Hayata Etkilerinin Azaltılması Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un 12. maddesi  ile sermaye şirketlerinin,
-30.09.2020 tarihine kadar 2019 net dönem karının yalnızca % 25’inin dağıtılabileceği,                  
-Bu sürenin Cumhurbaşkanlığı tarafından uzatılabileceği ya da kısaltılabileceği,                                 
-Genel kurulca 2019 yılı hesap dönemine ilişkin kâr payı dağıtımı kararı alınmış ancak henüz pay sahiplerine ödeme yapılmamışsa veya kısmi ödeme yapılmışsa, 2019 yılı net dönem kârının yüzde yirmi beşini aşan kısma ilişkin ödemeler birinci fıkrada belirtilen sürenin sonuna kadar erteleneceği bildirilmişti. Ancak 18 Eylül 2020 31248 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2948 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı gereğince 6102 sayılı TTK geçici 13. Maddesinin birinci fıkrasında belirtilen kar dağıtımına ilişkin süre üç ay daha uzatıldı.

GOLİVE YAZILIM HALKA ARZ

2021 YILINDA EŞİT DAĞITIMLI HALKA ARZ OLMASI BEKLENEN ŞİRKETLER…

İÇİNDEKİLER

TEMETTÜ NEDİR

Temettü veya diğer adıyla kâr payı; bir işletmenin elde ettiği dönemlik kârdan miktarından nakit ya da hisse senedi olarak şirket ortaklarına pay vermesidir. Önemli bir ortaklık hakkı olan temettü, işletmedeki her bir ortağın sahip olduğu hisse senedi miktarına göre bir pay verilmesi anlamını taşır.

2021 TEMETTÜ TAKVİMİ

temettu
TABLO DÜZENLİ OLARAK GÜNCELLENMEKTEDİR

MART AYI TEMETTÜ TAKVİMİ

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.