2021 YILINDA EŞİT DAĞITIMLI HALKA ARZ OLMASI BEKLENEN ŞİRKETLER

2021 yılında halka arz olması beklenen şirketler hangileri? Bu şirketlerden hangisi eşit dağıtımlı olacak? Ne kadar lot  verecekler, fiyatları belli mi? Tarihleri açıklandı mı? İşte bütün sorunların cevapları…

 

ORANSAL HALKA ARZLARDA DAĞITIM YÜZDELERİ

 

GALATA WİND HALKA ARZI EŞİT

Galata Wind talep toplama tarihi ne zaman?

15-16 nisan tarihlerinde talep toplama gerçekleşecektir. Fiyatı 5.06 lira olarak belirlendi. Ne zaman borsada işlem görecek belli değil.

Lotların dağıtımı bu şekilde olacaktır;

Bireysel %49

 Kurumsal %40

 

 Yurtdışı Kurumsal %10

Şirket Çalışanları %1

ÇAN-2 TERMİK EŞİT HALKA ARZ OLUYOR..

Çan Termik santral  eşit halka arz oluyor. 

Çan-2 Termik santralin halka arzında 67.590.000 + 6.759.000 (ek satış) Toplam 74.349.000 Lot  toplam satış yapacaktır. Halka arzında payların %50’si bireysel yatırımcıya tahsis edilmiş. 33.795.000 pay bireysel yatırımcıya arz edilecek.

FİYATI NE KADAR?

Şirket 3.9 liradan halka arz olacaktır. Ayrıca talep toplama tarihi 21-22 nisan.

ŞEKER GYO HALKA ARZ

Yatırımcıların merakla beklediği halka arzlardan peş peşe yeni haberler gelmeye devam ediyor. Şeker GYO halka arz oluyor. Eşit dağıtım mı yoksa oransal dağıtım mı olacak? Kaç lot dağıtılacak? 

Şeker GYO halka arzı için 2 gün talep toplama yapılacak. Sabit fiyatla halka arz olacak ama fiyatı henüz belli değil. Halka arzın tarihi henüz belli değil.

TOPLAM KAÇ LOT DAĞITILACAK? EŞİT Mİ ORANSAL DAĞITIM MI OLACAK?

Şeker GYO halka arzında 203.388.821 adet hisse dağıtılacak. Ek satış olmayacak. Ayrıca halka arz eşit dağıtımlı olacak. İşlem kodu #SEGYO

Manas Enerji halka arz ediliyor

Halka arz yöntemi

Borsa birincil piyasada sabit fiyatla talep toplama ve satış olacak, eşit dağıtımla yatırımcıya verilecek.Arz sonrası açıklık oranı %33,33 olarak belirlenirken, çıkarılmış sermaye 12 milyon TL, halka arz edilecek pay adedi 6 milyon TL olarak, halka arz sonrası çıkarılmış sermaye 18 milyon TL olarak duyuruldu.

Detaylar için tıklayınız…

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş

SPK’ya başvurusunu yapan şirketin, işlem kodu #MTRKS olup halka arz tarihi belli değil. Garanti Yatırım Menkul Kıymetler’in öncülüğünde gerçekleşecek olan halka arzda, 7.419.980  lot eşit dağıtım yolu ile pay edilecek.Halka arz için talep toplama tarihi 30-31 Mart’ta olup  28.00 TL fiyatla halka arz olacak. 

Matriks halka arz detayları…

Çavuşoğlu Demir Çelik Geri Dönüşüm Sanayi AŞ 

Kasım ayında SPK’ya başvuru yapan şirket eşit dağıtım uygulayacaktır. 5.740.000 lot dağıtımı olacaktır. İşlem kodu #CAVDC olup halka arz tarihi henüz açıklanmamıştır.

Çavuşoğlu Demir Çelik Geri Dönüşüm Sanayi AŞ halka arz detayları

Qua Granite San. Tic. A.Ş

 SPK’ya  başvurusunu yapan şirketin, işlem kodu #QUAGR olup halka arz tarihi henüz belli değil.  İnfo Yatırım Menkul Kıymetler’in öncülüğünde gerçekleşecek olan halka arzda, 24.000.000 lot eşit dağıtım yolu ile pay edilecek. (1 LOT = 16.46 TL). Talep toplama tarihi 05-06 Nisan’da olacaktır.

Qua Granite halka arzı detayları

Tureks Turizm Taşımacılık A.Ş

 SPK’ya  başvurusunu yapan şirketin, işlem kodu #TUREX olup halka arz tarihi henüz belli değil.  Oyak Yatırım Menkul Kıymetler’in öncülüğünde gerçekleşecek olan halka arzda, 22.500.000 lot eşit dağıtım yolu ile pay edilecek. Halka arz fiyatı 12 liradır. Talep toplama tarihi ise 1-2 Nisan.

Tureks Turizm halka arz detayları…

MERCAN KİMYA EŞİT DAĞITIMLA HALKA ARZ OLUYOR

Halka arz tarihi henüz belli değil .  Talep toplama tarihi de henüz bilinmiyor. Şirketin lot sayısı 20 milyon olacak. Ek satışın olmayacağı belirtirmiştir. Fiyatı ise değişken  fiyatla toplanacak. Mercan Kimya borsa da #MERCN koduyla işlem görecektir. Eşit dağıtımlı halka arz olacak.

Detaylı bilgi için tıklayınız…

BMS ÇELİK HASIR

Henüz halka arz tarihi ve fiyatı hakkında net bilgi henüz yok. Halka arz da 15.000.000 lot satış yapılacak. Bu şirket halka arzında eşit olarak yatırımcılarına dağıtacak.Şirket borsada #BMSCH koduyla işlem görecek.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ…

 

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.