2022 yılında halka arz olacak

Son dönemde artan halka arzlarla beraber şirketler şimdiden 2022 yılının planlarını yapıyor. Daha önceden halka arz olacağını duyulan Efeler Çiftliği son yaptığı açıklama ile 2022 yılında halka arz olacağını açıkladı.

ORANSAL HALKA ARZLARDA DAĞITIM YÜZDELERİ

İşte yapılan açıklama…

Şirketimizin %84 oranında bağlı ortaklığı Efeler Çiftliği Tarım ve Hayvancılık A.Ş.’nin (“Efeler Çiftliği”) kayıtlı sermaye sistemine geçiş ve esas sözleşmesinin tadiline ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu’na (“SPK”) başvuru yapıldığını 19.01.2021 tarihinde duyurmuştuk. Başvurumuz SPK’nın 19.03.2021 tarih ve E-29833736-110.03.03-3759 sayılı yazısı ile onaylanmıştır.

Söz konusu onayın alınması ile beraber halka arza ilişkin hazırlıklara başlanmıştır. Bilindiği üzere 13.10.2020 tarihinde İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş. Tarım Hayvancılık ve Teknoloji Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, Efeler Çiftliği’ne %16 oranında ortak olmuştur. Yapılan bu ortaklığın Efeler Çiftliği’nin kurumsallaşmasına olumlu katkıda bulunması ve finansal ve operasyonel anlamda mevcut standartları daha da iyileştirmesi beklenmektedir. Tüm bu olumlu etkilerin sonuçlarının somut biçimde önümüzdeki bir yıllık dönem içerisinde alınması ile beraber 2022 yılının başında halka arzın yapılması planlanmaktadır. 

https://www.kap.org.tr/Bildirim/919554

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.