AKFEN HALKA ARZ OLUYOR…

Akfen Yenilenebilir Enerji halka arz oluyor. Akfen Holding bünyesinde yer alan Akfen Yenilenebilir Enerji halka arz olacak. Taslak izahnameye göre oransal dağıtım yöntemi uygulanacak. Halka arzı Garanti Yatırım ve Yapı Kredi Yatırım yapacak. 

 

halka arz takvimi

Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş.

Türkiye’nin en iyi doğal kaynaklarına sahip bölgelerinde çeşitlendirilmiş modern enerji santralleri…

2009 yılında ilk HES tesisini devreye alarak elektrik üretimine başlayan Akfen Yenilenebilir Enerji, son 10 yılda OECD ülkeleri arasında en yüksek enerji talebi artışının gerçekleştiği Türkiye’de faaliyetlerini sürdürmektedir.

Akfen Yenilenebilir Enerji, Türkiye’nin en iyi doğal kaynaklarına sahip bölgelerinde çoğu son 5 yılda devreye alınmış ve çeşitlendirilmiş modern enerji santralleri ile ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Yenilebilir enerjiye destek sağlanması ile doğal gaza olan bağımlılığın azaltılmasına ilişkin ulusal strateji, ABD Doları cinsi sabit alım garantisi ile yenilenebilir enerji teşvik sisteminin getirdiği gelir öngörüsü, istikrarlı marjlar ve geliştirmede finansman sağlama kolaylığı Türkiye’de yenilenebilir enerji kaynaklarına olan ilgiyi arttırmaktadır.

Şirket hisselerinin %33.09’u EBRD* ve IFC** gibi iki önemli uluslararası kuruluşa ait olup, yenilenebilir enerji sektöründe hızla yükselişini devam ettirmektedir.

Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş’nin portföyü yenilenebilir kaynaklarından enerji üretimi ve toptan elektrik satış ticaretinden oluşmaktadır. Akfen Toptan Satış, Akfen Yenilenebilir Enerji santrallerince gerçekleştirilen üretimin toptan satış piyasasına yönelmesinde dağıtım kanalı görevi görmektedir. Toptan enerji satış fiyatlarındaki volatiliteye karşı alım garantisinin kullanılmaması durumunda ise korunma imkanı sağlamaktadır.

Yenilenebilir enerji projelerinin gerek geliştirme aşamasında gerekse lisanslamadan, inşaat ve işletme aşamasına kadar kanıtlanmış tecrübeyle yoluna devam eden Akfen Yenilenebilir Enerji, yalın ve verimli organizasyon yapısı ile maliyet kontrolüne güçlü bir şekilde odaklanmaktadır.

Akfen Yenilenebilir Enerji, 2020 yılına kadar yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından 1000 MW’lık enerji üretim santrali portföyüne ulaşmak için yatırımlarına devam etmektedir.

* EBRD (European Bank for Reconstruction and Development – Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası)
** IFC (International Finance Corporation – Uluslararası Finans Kuruluşu)

 

Misyon, Vizyon ve Değerler

Misyonumuz

Yenilenebilir enerji kapasitesini geliştirmek üzere, kurumsal yatırımcıların da ortak olduğu, sürdürülebilir üretim yapacak bir platform oluşturmayı, global standartlara uygun bir şekilde enerji projelerini çeşitlendirmeyi, topluma ve hissedarlarımıza uzun vadeli değerler yaratmayı hedefliyoruz.

Vizyonumuz

Enerji sektörünün her alanında düzenli olarak enerji üretme potansiyeline sahip, dengeli bir yenilenebilir enerji portföyü oluşturarak temiz enerji üretimini desteklemeyi, güçlü stratejik ortaklıklar ile yatırımlar yaparak enerji verimliliğini artırmayı ve enerji alanının en önemli oyuncularından biri olmayı amaçlıyoruz.

Kurumsal Değerler

Kurumsal kültürümüzün yapı taşlarını oluşturan girişimciliğimiz, yatırım uzmanlığımız ve iş geliştirmede, güvenilir bir iş ortağı olma niteliğimiz ile küresel ekonomide ciddi bir oyuncu haline gelmeyi hedefleyen ülkemiz ekonomisine sorumlu, kurumsal yurttaş kimliğimizle en üst düzeyde katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

KAYNAK :https://akfenren.com.tr/hakkimizda

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.