AKFEN GYO VE ERDEMİR HİSSE ÖNERİLERİ

BofA, yüksek çelik fiyatlarına işaret ederek Erdemir için tavsiye ve hedef fiyatını yükseltti

BofA Securities, yükselen çelik fiyatlarına işaret ederek Erdemir (#EREGL) için tavsiyesini ve hedef fiyatını yükseltti.

Rusya Karadeniz Sıcak Haddelenmiş Kangal için 2021 yılı fiyat tahminini yüzde 31 artırarak 959 dolar/tona, 2022 için tahminini yüzde 55 yükselterek 887 dolar/tona yükselten BofA, Türkiye’de yurt içi piyasa Sıcak Haddelenmiş Kangal için 2021 tahminini yüzde 49 artırarak 1011 dolar/tona, 2022 tahminini yüzde 55 artırarak 887 dolar/tona ve çıkardı.

Çelik fiyatlarında öngördüğü bu artışı Rus ve Türk çelik şirketleri için değerleme hesaplarına dâhil eden BofA, Erdemir için tavsiyesini ‘endeks altı getir’den ‘al’a ve hedef fiyatını yüzde 38 artırarak 22,00 TL’ye yükseltti.

2021 hisse önerileri

O hissede yüksek getiri potansiyeli

İnfo Yatırım “Pandemi sonrası hızlı toparlanma yolunda” başlığı ile Akfen GYO’da “AL” tavsiyesi veriyor

İnfo Yatırım tarafından hazırlanan Akfen GYO’da (#AKFGY) analizinde şirket finansal durum ve beklentilerine ek olarak hisse etkileri değerlendiriliyor. Analiz şu şekilde:

Kira getirili çeşitlendirilmiş varlık portföyü. 2006 yılında Aksel Turizm Yatırımları AŞ’nin gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşmesi ile kurulan ve 2011 yılında halka arz edilen AKFEN GYO Türkiye ve Rusya’da ACCOR otelleri başta olmak üzere geniş bir varlık portföyüne sahiptir. Şirketin otel varlık portföyü 19 Accor oteli, Kıbrıs Merit Park Otel ve Bodrum Loft Resort’tan oluşmaktadır. Turizm sektörlerindeki varlık portföyüne ek olarak şirket Kredi ve Yurtlar Kurumu ile yapmış olduğu uzun dönemli anlaşmalar ile öğrenci yurtları işletmeciliği alanında da faaliyet göstermeye başlamıştır. Bunun yanı sıra şirketin hali hazırda İstanbul Söğütlüçeşme metro istasyonunda Loft Market adlı bir ticari gayrimenkul projesi devam etmektedir. Ayrıca şirketin Rusya’nın Samara kentinde sahibi olduğu bir ofis varlığı da bulunmaktadır. Şirketin esas faaliyet gelirlerinin tümü kira gelirlerinden oluşmaktadır ve bunun yaklaşık %75’i doğrudan euro cinsinden ya da dolaylı olarak euro’ya bağlıdır.

Analizin devamında, “Zor geçen bir yıldan sonra dünyada ve Türkiye’de turizm toparlanmaya başladı”, “Kira paylaşım oranındaki artış ve portföyündeki yeni varlıkların devreye girmesiyle AKFEN GYO’nun VAFÖK’ü hızla artacaktır” ve “Azalan borçluluk ve artan VAFÖK ile şirket daha yüksek bir piyasa değerlemesini hak ediyor” başlıkları ile şirketin finansal analizi yer alırken, “sektörün olumlu dinamiklerine dayanarak AKFEN GYO hisseleri için 6.24 TL hedef fiyat (12 ay sonrasının) ve 60% hedef getiri ile AL tavsiyesi veriyoruz” deniliyor.

KAYNAK :https://www.borsagundem.com/haber/o-hissede-yuksek-getiri-potansiyeli/1583857

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.