AGESA TEMETTÜ 2022

AGESA TEMETTÜ VERİYOR MU? 

AGESA temettü dağıtımını son yıllarda düzenli olarak yapan bir şirket. 2021 yılında da son yıllarda olduğu gibi temettü dağıttı. gelin hep beraber temettü takvimini incelelyim…

2022 HALKA ARZ LİSTESİ

AGESA TEMETTÜ
AGESA TEMETTÜ TAKVİMİ

AGESA Temettüleri

Kâr payı olarak da bilinen temettü, yatırımcılara ekstra kazanç sunar. İşletmenin belli bir dönemde elde ettiği kârdan pay almak demektir. Temettünün dağıtıldığı sırada şirketin çok küçük de olsa hissesine sahip olan herkes kârdan pay hakkı kazanır. Dolayısıyla borsa yatırımcısının dikkatini çekmektedir.

TEMETTÜ HAKKINDA DAHA ÇOK BİLGİ EDİNMEK İSTİYORSANIZ TEMETTÜ NEDİR YAZIMIZA BAKABİLİRSİZ…

AgeSA Hakkında

AgeSA Hayat ve Emeklilik, 5 Mayıs 2021 yılı itibarıyla, Sabancı Holding ile iki yüz yıla yaklaşan geçmişe sahip Belçikalı sigorta şirketi Ageas’ın eşit oranlı ortaklık prensibi doğrultusunda yola devam etmekte olup şirketin hisselerinin yüzde 20’lik bölümü “AGESA” koduyla Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. 2007 yılında AvivaSA Emeklilik ve Hayat olarak kurulan firma 1 Temmuz 2021 itibariyla ismini “AgeSA Hayat ve Emeklilik” olarak değiştirmiştir.

AgeSA, bireylerin tasarruf ve birikim ihtiyaçlarına yönelik olarak bireysel ve grup emeklilik planları kapsamında geniş fon çeşitliliği ve fon danışmanlığı hizmetleri sunarken, Hayat sigortası ürünleriyle de bireyleri ve ailelerini yaşamın getirebileceği beklenmedik risklere karşı güvence altına almaktadır.

“Mutlu bireyleri olan, güven dolu bir toplum hedefiyle, işimizin özündeki iyiliği sunmak için varız” varlık nedenini benimseyen AgeSA, yaklaşık 1.400 çalışanı ile 2,4 milyon müşterisine “bireysel emeklilik”, “hayat sigortası” ve “ferdi kaza sigortası” alanlarında yenilikçi ürünler sunmaktadır. Türkiye’nin en büyük direkt satış kadrosunun yanı sıra Akbank ile iş birliği bulunan güçlü bankasürans ağı, acenteleri, tele satış kanalı ve kurumsal projeler ekibinden oluşan benzersiz çoklu dağıtım kanalı yapılanması ile hizmet vermektedir. AgeSA, müşterilere temas edilen tüm kanallarda müşteri odaklı ve deneyim katmanlı hizmet sunma odağıyla hareket eden bu alanda pek çok uluslararası ve ulusal ödüle layık görülmüş sektörde fark yaratan bir şirket konumundadır.

AgeSA, bireylerin tasarruf ve birikim ihtiyaçlarına yönelik olarak bireysel ve grup emeklilik planları kapsamında geniş fon çeşitliliği ve fon danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır. Hayat sigortası ürünleriyle ise bireyleri ve ailelerini yaşamın getirebileceği beklenmedik risklere karşı güvence altına alan AgeSA, sunduğu hizmetlerde ve deneyimde müşterilerini ve dijitalleşmeyi odağına almaktadır. AgeSA, dijitalleşme, teknoloji ve inovasyonu sürdürülebilir bir kalkınma için önemli bir araç olarak görerek, yapay zekâ ve veri analitiği gibi konularla iş süreçlerini daha verimli hale getirir. Öte yandan sosyal sorumluluklarına ve sürdürülebilirlik ilkelerine karşı duyarlı hareket ederek çevresel ve sosyal anlamda olumlu etki yaratma konusunda sektörde öncü bir pozisyonda yer almaktadır. AgeSA, stratejik odaklarından biri olarak kabul ettiği dijitalleşme ve inovasyonla, ekonomiye ve topluma değer katarak sürdürülebilir iş modellerini oluşturmayı hedeflemektedir.

Kurulduğu günden bu yana müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak için faaliyetler gösteren AgeSA; 2020 yıl sonu itibarıyla bireysel emeklilik fon büyüklüğünde yüzde 18,4 pazar payı, devlet katkısı dâhil 29,6 milyar TL’yi aşkın fon büyüklüğü ve 675 bin kişiyi aşkın katılımcı sayısına sahiptir ve özel şirketler arasında fon büyüklüğünde sektör liderlerinden biridir.

AgeSA, sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik ilkelerine duyarlı olarak gerçekleştirdiği sayısız projeyle sürdürülebilir kalkınmayı ve toplumu geliştirmeyi öncelikleri arasına alır. Bu doğrultuda 2019’da hayata geçirilen Her Yaşta kurumsal sosyal sorumluluk projesiyle toplumun yaşlanmaya hazırlığına rehber olmak ve yaşlılık özelindeki negatif algıyı pozitife çevirmeyi hedeflemektedir. Yaşlanma ve yaş ayrımcılığı çerçevesinde bir sosyal sorunu ele alan ilk özel şirket olan AgeSA, Her Yaşta projesiyle yaşlı vatandaşlara yönelik farkındalık ve yardım projelerini hayata geçirmektedir. Bunun yanı sıra AgeSA, benimsediği “iyi kurumsal vatandaş” rolü doğrultusunda, toplumsal ihtiyaçlara yönelik yardım ve bağış faaliyetlerinde bulunarak topluma ve paydaşlarına değer sunmayı hedeflemektedir.

AGESA

Varlık Nedenimiz

 

“Mutlu bireyleri olan, güven dolu bir toplum hedefiyle, işimizin özündeki iyiliği sunmak için varız”

Sigorta işinin özünde iyilik vardır. Bizim işimiz, insanların zor zamanlarında yanlarında olmak, kendilerini, sevdiklerini, geleceklerini ve emeklilik hayallerini korumak için var.

AgeSA olarak, sunduğumuz birikim ve koruma alanındaki ürün ve hizmetlerimizle müşterilerimizin yanında oluyor; dürüst, ve yenilikçi yapımızla onları anlamak için çaba gösteriyoruz. Bu sayede tüm müşterilerimizin “keşke” yerine “iyi ki” diyebilmeleri için çalışıyoruz. 200 yıllık Ageas ve Türkiye’nin Sabancısı’nın gücü ve güveniyle, hayata geçirdiğimiz her faaliyetimizde bu varlık nedenini odağımıza alarak “işimizin özündeki iyiliği sunmak” amacıyla çalışıyor ve bireylerin sigortaya dair algısını yeniden tanımlayarak sektörümüze liderlik ediyoruz.

Değerlerimiz

Varlık nedenimizi hayata geçirirken yolumuzu aydınlatan rehberimiz, bizi biz yapan değerlerimiz:

İyilik için harekete geçeriz

İşimizde ve içimizde var olan iyiliği bizi harekete geçiren bir güç olarak görürüz. Ancak iyilik için harekete geçtiğimizde hayal ettiğimiz etkiyi yaratabiliriz.

Keşfetmek için heyecan duyarız

Yeniliği, ilk olmayı, denenmemiş yolları keşfetmeyi severiz. Heyecanımız ve merakımız bizi dinamik kılar.

Gelişmek için sade düşünürüz!: Kendimizi ve işimizi geliştirmek karmaşık olmak zorunda değil. Gelişmek için basit ve sade çözümler üretiyoruz.

Fark yaratmak için cesur davranırız

Yaptığımız her işte, attığımız her adımda fark yaratmayı hedefleriz. Hata yapmaktan korkmayız, elimizi taşın altına koyarız.

Sınırları aşmak için birlikte çalışırız

Büyük bir etki yaratmak için iş birliğinin önemine inanırız. Ailemizdeki her bireyin katacağı ayrı bir değer vardır. Yalnızca el ele verirsek sınırları aşabiliriz.

KAYNAK: https://www.agesa.com.tr/

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.