Aldem Çelik halka arz ne zaman?

Borsa İstanbul’da halka arzlar hız kesmiyor her geçen gün yeni bir şirket halka arz edilmek için girişimlere başlıyor. Yeni halka arz haberi ise Aldem Çelikten geldi. Daha önceki yazılarımızda Selva GıdaBioTrend , N11 , incehesap.com,  ArzumÇan kömür, ve Şeker GYO şirketlerinin halka arzları ile haberleri yazmıştık. Onlarla alakalı en güncel yeni haberleri sitemizden ulaşabilirsiniz.

YCL Petrol ve Madencilik halka arz

Verusa Holding, yeni bir halka arz için harekete geçti. Verusa Holding, iştiraki Aldem Çelik’in halka arzı için karar alındığını duyurdu. Aldem Çelik halka arz ne zaman? Aldem Çelik halka arz fiyatı ne kadar ? Hangi aracı kurum tarafından halka arz edilecek ?

Verusa Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde %40,75 oranında iştiraki olan Aldem Çelik’in halka arzı için karar alındığını duyurdu.

Verusa Holding tarafından KAP’a yapılan açıklama şöyle:

“Şirketimizin %40,75 oranında iştiraki olan Aldem Çelik Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Aldem Çelik) Yönetim Kurulu’nun 09.12.2020 (bugün) tarihli toplantısında; Aldem Çelik’in halka açılmasına, bu kapsamda gerekli çalışmalara başlanılmasına karar verilmiştir.”

İttifak Holding ise bağlı ortaklığı Selva Gıda Sanayi A.Ş.’nin Halka Arzı için Gedik Yatırım  Menkul Değerler A.Ş. ile imzalanan Aracılık Sözleşmesi hakkında KAP’a bildirimde bulundu.

İttifak Holding tarafından konuyla ilgili olarak KAP’a yapılan bildirimde, ” Bağlı ortaklığımız Selva Gıda Sanayi A.Ş.’nin halka arzına ilişkin olarak; Selva Gıda Sanayi A.Ş. ile Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. arasında “Halka Arza Aracılık Sözleşmesi” 09.12.2020 tarihinde imzalanmıştır” ifadelerine yer verildi.

Halka arz tarihi ise gerekli izinlerin alınmasının ardından belli olacak.

Aldem Çelik, halka arz başvurusu yaptı

image
Aldem Çelik halka arz

Verusa Holding iştiraki Aldem Çelik’in halka arz ediliyor. Halka arz süreci için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuran şirketin Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlanan açıklama şöyle:

“Şirketimizin %40,75 oranındaki iştiraki Aldem Çelik Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka arz işlemleri kapsamında 01.02.2021 tarihinde (bugün) Şirket Esas Sözleşmesi’nin Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun hale getirilmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na ön izin başvurusunda bulunulmuştur.”

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.