Alesta Elektronik Teknoloji Yatırım A.Ş. Halka Arz 2021

2021 yılında halka arz edilmesi beklenen Alesta Elektronik Teknoloji Yatırım A.Ş. kamuoyuna yeni bilgilendirme yaptı. Peki kimdir bu şirket?

Alesta Elektronik Teknoloji Yatırım A.Ş. kim?

Alesta Elektronik Teknoloji Yatırım A.Ş. %100 Escort Teknoloji Yatırım A.Ş. (BIST:ESCOM) iştiraki olarak 2012 yılı sonunda yüksek büyüme potansiyeline sahip teknoloji şirketlerine yatırım yapmak amacıyla kurulmuştur.

Öncelikli hedef kitlesi ürün veya hizmet üretmeye başlamış, mevcut müşterileri bulunan ve büyümeyi hedefleyen şirketler olmakla birlikte, ürün veya hizmeti hazır olmasına rağmen satış ve pazarlama sürecine geçmek için finansman ihtiyacı duyan girişim şirketleri de Alesta ilgi alanına girmektedir.

Alesta, ortak olduğu şirketlere ihtiyaç duydukları sermaye, bilgi birikimini ve tecrübeyi sağlayarak kar eden başarılı birer işletme haline gelmelerini ve ülke ekonomisine kazandırmayı amaçlamaktadır.

EFELER ÇİFTLİĞİ’NİN HALKA ARZI İLE ALAKALI YENİ HABER

ŞİRKETİN YAPTIĞI KAP AÇIKLAMASI

Şirketimizin 25.09.2020 tarihli Genel Kurul toplantısı 19. Maddesinde, %100 bağlı ortaklığımız Alesta Elektronik Teknoloji Yatırım Anonim Şirketi’nin öncelikle GSYO’ya dönüştürülmesi, sonrasında halka arz edilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasına  karar verilmişti.

Genel kurul kararı uyarınca gerekli hazırlıklar yapılmış ve Alesta  Elektronik Teknoloji Yatırım A.Ş’nin GSYO’ya dönüştürülmesi için  30.12.2020 tarihinde SPK’na başvuru yapılmıştır. 

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/895634

DOMİNO’S PİZZA HALKA ARZ HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

İNCEHESAP.COM HALKA ARZ HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.