Alibaba’dan kripto para madenciliği kararı

Alibaba’dan kripto para madenciliği kararı

 

 

Çin merkezli e-ticaret şirketi Alibaba, 8 Ekim’den itibaren bütün kripto madencilik cihaz ve ekipmanlarının satışını durduracağını açıkladı.

Alibaba, alınan kararı “Alibaba.com, çeşitli uluslararası pazarlarda dijital para birimleri ve bunlarla ilgili ürünlerle ilgili, yasa ve düzenlemelerin istikrarsızlığını göz önünde bulundurarak yapılan değerlendirmenin ardından, kripto madenciliği için kullanılan donanımların satışını yasaklamıştır” diyerek duyurdu.

SANAL PARA BİRİMLERİYLE İLGİLİ YASA VE DÜZENLEMELER İSTİKRARSIZ’

Çinli e-ticaret devi, “sanal para birimleriyle ilgili yasa ve düzenlemelerin istikrarsızlığını” dikkate aldığını söylerken, kripto para birimleri elde etmek için herhangi bir öğreticinin, stratejinin ve yazılımın satışının da yasaklanacağını aktardı.

Alibaba, tüketici elektroniği bölümü altında yer alan “Blockchain Madenci Aksesuarları ve Blockchain Madencileri” kategorilerini kapatacağını aktardı.

Çin’in son zamanlarda kriptoya dair yaptığı baskının ardından Alibaba’ya ek bazı büyük şirketler de yasalara ve yeni düzenlemelere uyum sağlamak adına benzer kararlar almaya başladı.

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinden sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.