ANGEN TEMETTÜ 2022

ANGEN TEMETTÜ VERİYOR MU?

Angen 2021 yılında halka arz oldu. Şirket ilk yılında temettü vereceğini açıkladı. Hangi tarihlerde temettü verecek? Temettü miktarı ne kadar? Gelin hep beraber inceleyelim.

Angen ilk temettüyü mayıs ayının sonunda vereceğini açıkladı. Bu yıl 2 defa temettü verecek olan şirket 2. temettüyü ise Ağustos ayının sonuna doğru verecek.

 

ANGEN Temettüleri

Temettüsüz İşlem TarihiTemettüÖdeme TarihiT. Getirisi
23.08.20221,388888925.08.20229,53%
23.05.20221,388888925.05.20224,76%
 

Kâr payı olarak da bilinen temettü, yatırımcılara ekstra kazanç sunar. İşletmenin belli bir dönemde elde ettiği kârdan pay almak demektir. Temettünün dağıtıldığı sırada şirketin çok küçük de olsa hissesine sahip olan herkes kârdan pay hakkı kazanır. Dolayısıyla borsa yatırımcısının dikkatini çekmektedir.

TEMETTÜ HAKKINDA DAHA ÇOK BİLGİ EDİNMEK İSTİYORSANIZ TEMETTÜ NEDİR YAZIMIZA BAKABİLİRSİZ…

2022 HALKA ARZ LİSTESİ

HALKA ARZ TAKVİMİ…

ANGEN’İ YAKINDAN TANIYALIM…

Hakkımızda

Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji A.Ş. ISO 9001, ISO 13485 ve 98/79/EC Toplam Kalite Sistemleri uyarınca çalışan bir biyoteknoloji şirketidir. Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji A.Ş.’nin başlıca faaliyetleri Gerçek Zamanlı Polimeraz Zincir Reaksiyonu (Real-Time PCR) kitleri geliştirmek ve üretmek, otomatik nükleik asit izolasyon cihazları ve Real- Time PCR Sistemleri ile eksiksiz bir çözüm oluşturmaktır.

 

Anatolia Tanı A.Ş. 2010 yılında, genetik, sağlık ve tanıtım alanlarında yirmi yıllık deneyime sahip ortaklar tarafından İstanbul’da kuruldu. Firmanın başlıca hedefleri, yüksek kalitede moleküler genetik ürünler geliştirip üreterek Türkiye’nin moleküler diyagnostik ve biyoteknoloji alanındaki dışa bağımlılığını azaltmak ve küresel pazarda başarı kazanmaktır. 

 

Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji A.Ş.;(ANGEN)

  • * Türkiye’nin en donanımlı Class 1000 PCR laboratuvarlarına sahiptir. Laboratuvarlarını hem workshoplar ve uygulamalı eğitimler düzenlemeye uygun şekilde hem de Ar-Ge faaliyetlerine yönelik ince ayrıntılar düşünerek tasarlamıştır.
  • * Tam otomatik nükleik asit izolasyon ve PCR setup robotlarını kendi tasarlayıp üretmekte olup, Real-Time PCR Cihazlarını da OEM anlaşmalarıyla kendi markasıyla ürettirmektedir.
  • * Serbest Bölge Şubesi, Satış Merkezi Şubesi ve Ar-Ge Merkezi’nin de yer aldığı Şirket Merkezi’nde toplam 95 kişilik ekibiyle faaliyetlerini sürdürmektedir.
  • * Yüksek performanslı Real-Time PCR kitleri geliştirmiş, ve üstün hassasiyetli, IVD CE işaretli Bosphore markasını yaratmıştır,
  • * On Ar-Ge/ürün geliştirme projesi TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) tarafından, iki projesi ise KOSGEB tarafından desteklenmiş bir Ar-Ge Merkezi’ne sahiptir.
  • * Ulusal ve uluslararası fuarlar ve kongrelerdeki katılımlarla, pazarlama faaliyetlerini yürütmekte, dünya çapında pek çok üniversite ve sağlık kuruluşlarında kullanılmakta olan ürünlerini demonstrasyon ve workshoplarla tanıtmaktadır. Dünyadaki en büyük medikal fuar olan Medica’da (Düsseldorf) her yıl ülkemizi kendi standında temsil etmekte olan tek Türk moleküler genetik ürün üreticisidir.
  • * Yurtiçi pazarda halen 100’denfazla merkezde Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji A.Ş. tarafından üretilmiş kitler ve sistemler kullanılmakta ve her geçen gün bu merkezlere yenileri eklenmektedir. 2011 yılından bu yana faaliyetlerini Türk pazarının yanı sıra yurtdışına da genişleterek başta İtalya, Polonya, Romanya, Bulgaristan, Tayland, Ürdün, Mısır, Pakistan olmak üzere 50’nin üzerinde ülkeye ihracat yapmakta olup üretiminin çoğunu ihraç etmektedir.
  • * İtalya ve Pakistan’da iki şirket kurmuştur.
  • * 350’den fazla ürün geliştirmiş, ve Dünya Sağlık Örgütü’nün global test referans standart işbirliği çalışmalarına Türkiye’den davet edilen tek Türk kuruluştur.

Faaliyet Alanları

Anatolia moleküler biyoloji alanında klasik PCR, Real-Time PCR,  DNA dizileme gibi tekniklerin diyagnostik veya araştırma amaçlı kullanımını sağlayan kitler, cihazlar ve yazılımlar geliştirmek ve bu yolla yüksek kaliteli, uygun maliyetli, kullanıcı dostu sistemler oluşturmakla ilgilenmektedir.

Ar-Ge firması kimliğini hep ön planda tutan Anatolia, hedeflediği yüksek kaliteli sistemleri,  hem kendi ürettiği kitler, hem özel OEM anlaşmalarla ürettirdiği cihazlar, hem de bu cihazlar üzerinde gerçekleştirdiği entegrasyon çalışmalarıyla oluşturur.

Kendi olanaklarıyla sürdürdüğü Ar-Ge faaliyetlerinin yanında, yürüttüğü TÜBİTAK destekli projeler ve üniversitelerle yapılan ortak çalışmalarla da proje idaresi konusunda yüksek deneyim sahibi olan firma, işbirliklerine açık bir iş modeli sürdürmektedir.

Üretim standartlarının hep en üst düzeyde tutulmasının ve kalite yönetimi prosedürlerinin sürekli uygulanmasının getirdiği, neyi nasıl yapacağını bilme becerisini,  Ar-Ge projelerinin çıktılarının hayata geçirilerek ticarileştirilmesinde kullanmak, ürünlerin yurtiçi ve dışındaki bayiler aracılığıyla son kullanıcılara ulaşmasını sağlamak da şirketin önemli faaliyetlerindendir.

KAYNAK: https://www.anatoliageneworks.com/tr/anasayfa

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.