ARAÇ MUAYENE ÜCRETİ KREDİ KARTIYLA ÖDENİYOR MU?

Araç muayene ücretini kredi kartıyla ödeyebiliyor muyuz? Aracını muayene ettirmek isteyen vatandaşlar tarafından merak edilen sorulardan birisidir, araç muayene de kredi kartı geçerli midir?

image 170
ARABA MUAYENESİ

ARAÇ MUAYENE ÜCRETİ NASIL ÖDENİYOR?

Araç muayene istasyonlarında kredi kartı geçerli değildir. Tüvtürk sadece sadece nakit olarak kabul etmektedir. Aracınızı muayene ettirmeden önce yanınızda nakit para bulundurmak sizi bu sıkıntıdan kurtaracaktır. Muayeneyi geciktirmenin cezası ne kadar? Cezalar neye göre belirleniyor?

ARAÇ MUAYENE ÜCRETLERİ NE KADAR?

*Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet  ve Motorlu Bisiklet     174,64 TL

*Otomobil, Minibüs, Kamyonet,Özel Amaçlı Taşıt ,Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork 342,20 TL

*Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker 462,56 TL

ARAÇ MUAYENE GECİKTİRME BEDELİ NE KADAR?

Muayene ödemesinin peşin yapılması gerektiğinden bahsetmiştir. peki zamanında muayene yaptırmamanın cezası ne kadar şimdi de ondan bahsedelim. Tüvtürk’de aracınızın muayeneye girmediği her ay için muayene ücreti artmaktadır. Muayenenin zamanında yapılmadığı  takdirde 1 gün geçse bilene %5 cezası eklenmektedir. Sonraki her ay için de muayene ücreti %5 gecikme zammı uygulanıyor.

ARAÇ MUAYENESİ İÇİN RANDEVU NASIL ALINIYOR?

Aracının muayenesi gelmiş vatandaşlar TÜVTÜRK internet sitesi üzerinden ücretsiz şekilde randevularını alabilirler ve işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirler. İnternet üzerinden randevu alacak vatandaşlar sitede yer alan ‘’Plaka no’’ Ruhsat Seri No ve Şehir bilgilerini girdikten sonra randevu alma işlemlerini kolay bir şekilde yapabilmektedir.

Randevu alırken randevu günü ve saatini de seçme hakkınız bulunmaktadır. Daha sonra bu saatleri ve günleri değiştirebilirsiniz.

GÜÇLÜ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ HAKKINDA YAZIMIZ İÇİN TIKLAYINIZ

ŞANGAY 5’LİSİ NEDİR? HAKKINDA YAZIMIZ İÇİN TIKLAYINIZ