ARALIK AYI TEMETTÜ TAKVİMİ…

Şirketler temettü takvimlerini açıklamaya devam ediyor. Aralık ayında hangi şirketler temettü verecek? Ne kadar temettü verecekler belli oldu mu? İşte o takvim…

ŞİRKET ADITEMETTÜ YÜZDESİTEMETTÜ TARİHİ
ATLAS%1.686 ARALIK
ISDMR%7.598 ARALIK
MTRYO%2.258 ARALIK
TLMAN%7.4420 ARALIK
CASA%0.2131 ARALIK

Temettü nedir?

Temettü yatırımcılara verilen kar payı anlamına gelir. Temettü ya da başka adıyla kâr payı; özellikle borsa şirketlerin elde ettiği devrelik kârdan miktarından nakit ya da hisse senedi olarak şirket ortaklarına pay vermesidir.

TEMETTÜ NASIL ALINIR

2022 YILI ALTIN FİYATI TAHMİNLERİ

Temettü almak veya buna hak kazanmak için bireylerin hisse senedi sahibi olması gerekmektedir. Bu sahiplikle elde edilen ortaklık, şirketin temettü ödeme gününde bu hakkın elde edilmesini sağlar. Şirketin temettü dağıtımından bir gün önce alınsa dahi hisse senedi; bireylerin temettü hakkından yararlanmasını mümkün kılan bir yatırım aracıdır.

 

kap haberlerini için tıklayınız…

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.