ARZUM HALKA ARZ TARİHİ NE ZAMAN ?

Arzum Halka Arz Tarihi Ne Zaman ? Arzum Halka Arz Tarihi Belli Oldu Mu? Arzum Halka Arz Fiyatı Ne Kadar ?

Elektrikli ev aletleri sektöründe uzun zamandır faaliyet gösteren Arzum, halka arz kararı alarak 14.10.2020 tarihinde SPK’ya başvurdu. Peki Arzum ne zaman halka arz edilecek? Arzum talep toplama tarihi ne zaman? Arzum hisseleri kaç TL’den halka arz edilecek?

İHA HALKA ARZ

Alesta Elektronik Teknoloji Yatırım A.Ş. halka arz oluyor

Arzum Ev Aletleri, ek satış dahil yüzde 47.51 payın halka arzı için SPK’ya başvurdu.

Arzum Elektrikli Ev Aletleri halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurduğunu duyurdu. Şirket açıklamayı KAP’a yaptı.

Arzum’un internet sitesinde yayınlanan taslak izahnameye göre, şirkette SDA International SARL’a ait 13.3 milyon TL nominal değerli toplam 13.3 milyon adet pay halka arz edilecek. Söz konusu payların sermayeye oranı ise %41.31 olacak.

TÜRPAŞ HİSSE YORUMU

Aldem Çelik, BioTrend, İncehesap ,N11,  Çan kömür ve İnşaat, Şeker GYO, ve Selva Gıda halka arza hazırlanıyor. Şirketlerin talep toplama ve işlem görme tarihleri.

2021 YILI HALKA ARZ TAKVİMİ

image 28

Fazla talep gelmesi halinde SDA International SARL’a ait ve çıkarılmış sermayenin %6.20’sine denk gelen 1.99 milyon TL nominal değerli pay daha satışa sunulabilecek.

Ek satışın tamamının gerçekleşmesi halinde halka arz edilecek nominal değerli payların çıkarılmış sermayeye oranı %47.51 olacak. Açıklamaya göre halka arzın 2020’nin ikinci yarısında yapılması planlanıyor.

Arzum açıklamasına göre, halka arzda lider aracı kurum olarak Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler AŞ yetkilendirildi. SPK’ya iletilen taslak izahname şirketin “arzum.com.tr” ve Yapı Kredi Yatırım’ın “ykyatirim.com.tr” adresli internet sitelerinde yayımlandı.

Açıklamada verilen bilgilere göre, Kolbaşı Ailesi’nin çoğunluk hissedar olduğu Arzum, gıda hazırlama, pişirme ve kızartma, içecek hazırlama, temizlik, kişisel bakım, ütü olmak üzere 6 ürün kategorisinde 250’den fazla ürününü iç piyasada satışa sunmanın yanı sıra 4 kıtadaki ülkelere ihracat gerçekleştiriyor.

Halka Arz Takvimi

SPK, Arzum Elektrikli Ev Aletleri’nin halka arz başvurusuna onay verdi.

1 TL nominal değerli Arzum payları, 15,50 TL ve 17 TL fiyat aralığından satışa sunulacak

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Arzum Elektrikli Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret‘in halka arz başvurusuna onay verildiğini duyurdu.

SPK haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, Arzum’um halka arzında SDA International S.A.R.L’in sahip olduğu 13.306.475 TL nominal değerli 13.306.475 adet B grubu paylar halka arz edilecek.

Ayrıca, halka arza fazla talep gelmesi halinde SDA International S.A.R.L’in sahip olduğu 1.995.971 TL nominal değerli 1.995.971 adet B grubu payın ek satışı gerçekleştirilebilecek.

Halka arzda, 1 TL nominal değerli Arzum payları, 15,50 TL ve 17 TL fiyat aralığından satışa sunulacak.

Arzum Hisse Risk Primleri ve İskonto Oranları

ARZUM HALKA ARZ ORANSAL DAĞITIM

Arzum’nın KAP ile yayınladığı bildiri de, “Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara Dağıtım: Oransal Dağıtım Yöntemine göre yapılacaktır. İlk aşamada (yetmesi kaydıyla), talepte bulunan tüm Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara birer adet pay verilecek, daha sonra, Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar için geriye kalan tahsisat miktarının, kalan pay talep miktarına bölünmesi ile  Arzın Talebi Karşılama Oranı bulunacaktır. Bulunan Arzın Talebi Karşılama Oranı her bir yatırımcıya ait kişisel talep ile çarpılacak ve paylar dağıtılacaktır.” İfadeleri kullanılmıştı.

Mevzuata göre, “Söz konusu oran yatırımcıların talep ettikleri tutar ile çarpılarak, her bir yatırımcının talebi arzın talebi karşılama oranında karşılanır”

Kısaca anlatmak gerekirse herkese girdiği alım miktarının belirli bir oranında hisse verilecek. Örneğin oran için %6 dersek, 1000 liralık alım girerseniz 60 liralık hisseniz olacak, 10000 liralık alım girerseniz 600 liralık hisseniz olacak.

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.