Arzum Hisse Risk Primleri ve İskonto Oranları

 Arzum halka arz fiyatı ile ilgili ilk fiyat tespit raporu yayınlandı. Uzmanlar Arzum halka arz fiyatı ile ilgili çekince ve görülerini belirlediler. Arzum hisselerinin iskonto fiyatı ve hisse risk primleri hesaplandı. Buna göre hisselerde yüzde 17,9 veya yüzde 9,9 iskonto uygulanacak. 

image 30

Arzum halka arzıyla ilgili fiyat tespit raporu ve görüşler yayınlandı. Halka arzı gerçekleştirecek aracı kurum iskonto oranlarını ve piyasa çarğanları ile ilgili verileri paylaştı.

Önümüzdeki hafta halka arzı gerçekleşecek Arzum Elektrikli Ev Aletleri AŞ ile ilgili uzmanlar fiyat tespit raporunu yayınladı. Detaylı hazırlanan raporda şirketin piyasa koşulları ve iskonto oranları belirlendi. Yapılan analize göre Arzum paylarının yüzde 17,9 iskonto uygulandığında fiyatı 15,50 ve yüzde 9,9 iskonto oranı hesap edildiğinde halka arz fiyatı 17 lira olarak hesaplandı.

Halka Arz Öncesi İskonto Hesabı 

Değerleme yöntemleri ile hesaplanan halka arz öncesi Özsermaye değerleri dikkate alındığında, taban halka arz fiyatı 15,50 TL üzerinden % 17,9 halka arz öncesi iskonto orani, tavan halka arz fiyatı 17,00 TL üzerinden %9,9 halka arz öncesi iskonto oranı hesaplanmaktadır.

image 31

2020 YILINDA BEDELLİ SERMAYE ARTIRIMI YAPAN ŞİRKETLER

KAYNAK

https://www.ykyatirim.com.tr/media/1674/arzum-fiyat-tespit-raporu.pdf