ATATP TEMETTÜ 2022

ATATP TEMETTÜ DAĞITACAK MI?

2021 yılında halka arz şirket ilk senesinde temettü dağıtacak mı? Temettü takvimi açıklandı mı? Gelin hep beraber inceleleyim.

ATATP ilk yılında temettü dağıtacağını açıkladı. Şirket haziran ayında temettü dağıtacak.

ATATP Temettüleri

 

Temettüsüz İşlem TarihiTemettüÖdeme TarihiT. Getirisi
15.06.20220,402096717.06.20220,61%

 

Kâr payı olarak da bilinen temettü, yatırımcılara ekstra kazanç sunar. İşletmenin belli bir dönemde elde ettiği kârdan pay almak demektir. Temettünün dağıtıldığı sırada şirketin çok küçük de olsa hissesine sahip olan herkes kârdan pay hakkı kazanır. Dolayısıyla borsa yatırımcısının dikkatini çekmektedir.

TEMETTÜ HAKKINDA DAHA ÇOK BİLGİ EDİNMEK İSTİYORSANIZ TEMETTÜ NEDİR YAZIMIZA BAKABİLİRSİZ…

2022 HALKA ARZ LİSTESİ

HALKA ARZ TAKVİMİ…

1997 yılında kurulan ATP (ATA Teknoloji Platformları), finans ve konuk ağırlama sektörleri başta olmak üzere kurumsal şirketlerin ihtiyaç duyduğu yaşamsal (mission critical) platform, yazılım ve hizmetleri geliştiren lider bir teknoloji şirketidir. Ata Holding iştiraki olan ATP, çatısı altında bulunan Tradesoft, Zenia, ATP Dijital Dönüşüm ve ATP ArGe markalarıyla yenilikçi teknolojileri müşterileri için rekabet ve maliyet avantajına dönüştürerek, beklentileri her geçen gün artan son tüketicilerine daha kapsamlı hizmet ve deneyim sunmalarına yardımcı oluyor. Bilgiyi çok boyutlu işleyen ve anlamlandıran teknolojilerle doğru kararların alınmasına destek sağlıyor.

Türkiye, Çin ve EMEA Bölgesinde 450+ müşterisi bulunan ATP, tasarladığı ürünler, uyguladığı projeler ve sunduğu hizmetlerle kurumların dijital dönüşüme uyum sağlamalarına ve değişime öncülük etmelerine yardımcı oluyor. ATP ArGe yürüttüğü yapay zeka, büyük veri, makine öğrenimi ve derin öğrenme yatırımları ile kurumların değişimin getirdiği riskleri yönetmelerine ve inovasyon fırsatlarına dönüştürmelerine destek oluyor. ArGe çalışmaları ile bilimsel literatürede katkıda bulunuyor. 

ATP, fintech ve konuk ağırlama çözümleri ile dikey olarak odaklanmış marka ve profesyonel ekiplerle hizmet veriyor. Tradesoft’un geliştirdiği aracı kurum, fon ve portföy yönetim çözümleri Borsa İstanbul işlemleri hacminin rakip sistemler arasındaki payını %44 yönetirken, Zenia’nın kapsamlı restoran bulut yazılımları lider küresel markaların 2.600+ lokasyonunda kullanılıyor.

 

KAYNAK:https://www.atp.com.tr/biz-kimiz/

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.