BAŞKENTGAZ TEMETTÜ 2022

2021 yılında halka arz olan Başkentgaz 2022 yılında temettü dağıtımı yapacağını açıkladı. Temettü tarihi belli oldu mu? Ne zaman temettü dağıtacan? Başkentgaza yatırım yapan birçok yatırımcının merak ettiği soruları bu yazımızda yanıtladık…

2022 HALKA ARZ OLACAĞINI AÇIKLAYAN ŞİRKETLER…

2022 halka arz takvimi…

BASGZ Temettüleri

 

Temettüsüz İşlem TarihiTemettüÖdeme TarihiT. Getirisi
14.01.20220,2518.01.20222,08%

 

Kâr payı olarak da bilinen temettü, yatırımcılara ekstra kazanç sunar. İşletmenin belli bir dönemde elde ettiği kârdan pay almak demektir. Temettünün dağıtıldığı sırada şirketin çok küçük de olsa hissesine sahip olan herkes kârdan pay hakkı kazanır. Dolayısıyla borsa yatırımcısının dikkatini çekmektedir.

TEMETTÜ HAKKINDA DAHA ÇOK BİLGİ EDİNMEK İSTİYORSANIZ TEMETTÜ NEDİR YAZIMIZA BAKABİLİRSİZ…

ŞİRKETİ YAKINDAN TANIYALIM…

2007 yılında kurulan, Başkent Doğal Gaz Dağıtım A.Ş., 2013 yılında gerçekleştirilen özelleştirme ile birlikte Torunlar Enerji bünyesinde ülkemizin ilk ve en büyük özel doğal gaz dağıtım şirketi olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. 2037 yılına kadar geçerli olan dağıtım lisansı  ile ülkemiz toplam nüfusunun %11’ine doğal gaz dağıtımı gerçekleştiriyor.

Ankara’da 1.9 milyon aboneyi, kaliteli, güvenli, konforlu ve kesintisiz doğal gaz ile buluşturan Başkentgaz, abone memnuniyeti odaklı bir yaklaşımla hizmet veriyor.

 

Özelleştirme ile birlikte devraldığı 9.500 km doğal gaz dağıtım hattını, 2020 yıl sonu itibarıyla 13.000 km’ye ulaştıran Başkentgaz, 2021 yıl sonuna kadar lisans bölgesinde 5 ilçeye daha doğal gaz hizmeti götürerek dağıtım hattını 13.800 km’ye çıkarmayı hedefliyor.

Başkent Doğalgaz Dağıtım GYO A.Ş.; doğal gaz dağıtım ve pazarlama sektöründe, teknoloji ve bilişim alanında yaşanan değişimleri; yakından takip ederek uzman kadrosu ile şebeke geliştirme, alt yapı bakım onarım, izleme süreçlerinde etkin bir şekilde kullanıyor.

Şirketimiz, temiz enerji kaynağı olan doğal gazı güvenli, kaliteli, sürekli olarak tüketicilerin kullanımına sunmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmaları çevre dostu bir yaklaşımla hayata geçiriyor.

Misyonumuz

Çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve paydaşlarımızın can ve mal güvenliğini ön planda tutarak, çevreye duyarlı çalışarak, kesintisiz ve güvenli gaz arzını gerçekleştirmek ve müşteri memnuniyetini sürekli gelişmeyi hedef alarak sağlamaktır.

KAYNAKÇA:https://www.baskentdogalgaz.com.tr/

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.