BEE COİN

Bee Network nedir? Bee Network ne demek? Bee Coin nedir sorularının cevabı merak ediliyor. Projenin temeli sağlam mı? Şu anda kazanılan “BEE” coinlerin ileride maddi bir karşılığı olacak mı? Yalnızca davetiye kodu ile giriş yapabileceğiniz kapalı bir sisteme sahip olan Bee Network’ün ne olduğu vatandaşlar tarafından sorgulanıyor.

BEE COIN NEDİR

BEE COIN

Bee Network, kullanıcıların cep telefonundan madencilik yapabileceği bir kripto para birimi olan Bee’yi kazanmaları için oyunlaştırılmış bir deneyim sağlayan yeni bir blockchain sistemidir. Bee Network, Google Play ve App Store’dan indirebileceğiniz, çalışma yöntemi Pi Network’e benzeyen bir sistem. Kullanıcı, uygulamayı indirdikten sonra e-posta adresi ya da telefon numarasıyla uygulamaya kayıt olup günde sadece bir tıklamayla “BEE” madenciliği yapabiliyor.

Bee’yi değerli kılmak için, Bee oyuncuları Bee bakiyeleriyle gerçek hayatta mal, hizmet ve uzmanlık alışverişinde bulunmaya teşvik eden ve sonunda Bee’yi gerçek parayla alıp satmak için büyük kripto para birimi borsalarında listeleyen, gerçek insanlardan oluşan bir ağ olacak şekilde özenle tasarlanmıştır.

Ada Coin yorumu

Bee Games Ltd.

Uygulamayı yayınlamış olan firma, Bee Games Ltd. , bir oyun firması. Uygulama piyasaya oyun olarak sürülmüş. Bee Games Ltd.’nin web sayfasını ziyaret ettiğinizde ise sayfa sizi türkçe karşılığı “Oyunda bir Bee kazan, hayatta yeni bir şekilde kazan.” olan bir sloganla karşılamakta. İlk tutarsızlık tam olarak burada başlıyor.

Halihazırda Bir Blockchain’e Sahip Değil

Kazanılan “BEE” coinler sadece stabil bir şekilde uygulama bakiyesinde görüntülenebiliyor. Sistem henüz başkalarına “BEE” göndermek veya “BEE” almak için bir blockchain sistemine sahip değil.

Bee Network Detayları

Bee Network, kullanıcıların cep telefonundan madencilik yapabileceği bir kripto para birimi olan Bee’yi kazanmaları için oyunlaştırılmış bir deneyim sağlayan yeni bir blockchain yeniliğidir. Madenci, Davetçi ve Doğrulayıcı rollerini oynayarak, Bee Network oyuncuları Bee ödülleri kazanırlar. Bee’yi değerli kılmak için, Bee Network, oyuncuları Bee bakiyeleriyle gerçek hayatta mal, hizmet ve uzmanlık alışverişinde bulunmaya teşvik eden ve sonunda Bee’yi fiat parayla alıp satmak için büyük kripto para birimi borsalarında listeleyen, gerçek insanlardan oluşan bir ağ olacak şekilde özenle tasarlanmıştır.

Bee Network ekonomik modeli şu prensipler üzerine kurulmuştur, i) toplam kullanıcı tabanı dünya çapında 1 milyara çıktığında yeni Bee arzı 0 olur ii) daha erken katılan daha geç katılana göre daha çok ödüllendirilir iii) topluluğa daha fazla katkısı olan kullanıcılar daha çok ödüllendirilmelidir iv) Bee Network’ün ana geliştirme ekibi tarafından yapılan katkılar tanınmalı ve ödüllendirilmelidir v) toplam Bee arzı kullanıcı sayısına bağlıdır.

Toplam Bee arzı = Bee Network, Bee arzının 1 milyar kullanıcı noktasına ulaştığında M + R + V + C M, R ve V, arz kesilmeden önce tüm madenciler, davetçiler ve doğrulayıcılar tarafından kazanılan toplam Bee’yi ifade eder. C, Bee Network’ün %25’i (M + R + V) olan çekirdek geliştirme ekibine ödüllendirilen Bee’yi ifade eder. Bu nedenle, toplam Bee arzının gerçek miktarı, Bee Network 1 milyar kullanıcı noktasına ulaşmadan önceki toplam kullanıcı etkinliğine bağlıdır.

Kripto para birimleri ve blockchain, büyük potansiyele sahip nispeten yeni teknolojiler olduğundan, ancak büyük halk kitleleri tarafından bilinmediğinden, Bee Network’te uygulamamızın insanları kripto paralar hakkında eğitmek için yararlı bir araç olarak hizmet edeceğini umuyoruz. Bee Netowork, ücretsiz olarak indirilebilir ve oynanabilir. Bu nedenle kripto para birimleri hakkında bilgi edinirken, oyuncular paralarıyla yatırım yapmadan büyüyen bir varlıkta ödüllendirilme fırsatına da sahip olur.

Bee Network nasıl çalışır?

Bee Network’te üç ana rol vadır. – Madenci, Davetçi, and Doğrulayıcı. 24 saatlik madencilik oturumunuzu başlatmak için fırtına düğmesine bastıktan sonra, madencilik oturumunuz bitene kadar sonraki 24 saat içinde (taban oranı) + (taban oranı) x %25 x (kazanan takımınızdaki aktif madencilerin sayısı) formülüyle Bee kazanacaksınız. Madenci olarak temel oran saatte 1.6 Bee’den başlar ve toplam kullanıcı tabanı dünya çapında 100.000 kullanıcıya ulaştığında saatte %50’den 0.8 Bee’ye düşer, dünya çapında 1 milyon kullanıcıya çıktığında saatte %50’den 0.4 Bee’ye düşer, 10 milyona ulaştığında saatte %50’den 0.2 Bee’ye düşer, 100 milyona ulaştığında saatte %50’den 0.1 Bee’ye düşer ve Bee Network dünya çapında 1 milyar kullanıcıya ulaştığında artık tedarik yapılamaz. Bu nedenle, daha fazla Bee kazanmanın anahtarı, taban oranı yüksekken, kazanan takımınıza mümkün olduğunca katılması için yeni kullanıcıları davet etmek ve yönlendirmektir.

Madenci

Bir Madenci, her 24 saatte bir uygulamaya giriş yaparak ve madencilik düğmesine tıklayarak saatte 1.6 Bee taban oranını (yukarıda belirtildiği gibi, kullanıcı tabanının büyümesine göre 0.8, 0.4, 0.2, 0.1 ve 0 şeklinde ilerleyecektir) kazanabilir. Madencilik şirketlerinden farklı olarak, madencilik düğmesine bastıktan sonra otomatik olarak saatlik madencilik oranı kazanacağınız için akıllı telefonunuzdan Bee’leri madenlemek için çok fazla enerjiye ihtiyacınız yoktur. Her madencilik oturumu 24 saat sonunda otomatik olarak sona erecektir ve yapmanız gereken tek şey uygulamayı açmak ve Bee’leri kazanmaya devam etmek için madencilik düğmesine tekrar tıklamaktır.

Davetçi

Bir Davetçi, güvenilir üyelerle hareketli bir oyun topluluğu oluşturmaya yardımcı olan kişidir. Topluluk büyüdükçe Bee’lerin değeri artar ve daha fazla üye Bee’leriyle mal ve hizmet işlemleri yapar. Bir Davetçi, kazanan takımınıza katılmak için yeni madencileri davet edebilir. Ekibinizdeki her aktif üye için, referans bonusunuz olarak ekstra %25 baz oranı kazanacaksınız. Kazanan takımınızda 10 üyeniz varsa ve hepsi aktif olarak madencilik yapıyorsa, temel oranınıza ekstra 10 x %25 = %250 Bee kazanacaksınız. Bu yüzden, daha fazla Bee kazanmanın yöntemi, madencilik bölümünüze katılmak için daha fazla yeni madenciyi davet etmek ve madencilik için günlük olarak giriş yapmalarını hatırlatmaktır. Örneğin, temel oranınızın saatte 1.6 Bee olduğu göz önüne alındığında, madencilik ekibinize katılmak için 10 yeni madenciyi davet ettiniz, kendiniz ve davet ettiklerinizden 7’si bugün aktif olarak madencilik yapıyor, 1.6 (temel oran) + 1.6 x 7 x %25 (davet bonusu) = bugün saatte 4.4 Bee kazanacaksınız. Kazanan takımınıza davet edebileceğiniz yeni kullanıcı sayısında herhangi bir sınır olmadığını ve bu nedenle tavsiye bonusunda tavan olmadığını lütfen unutmayın.

Yani davet bonusunda tavan yok. Sadece tek başınıza madencilik yaptığınızı ve 200 kişiyle birlikte madencilik yaptığınızı ve aradaki kazanç farkını düşünün.

BEE COIN FİYATI

Bee Coin’lerin fiyatına gelince şuan için değeri 0.003089 TL seviyesinde. 730.940 TL piyasa değeri bulunan Bee Coin’in günlük, haftalık ve aylık grafiğinde yaşanan değişimlere göre yatırımcıların pozisyon alması bekleniyor.

Anlık fiyata görmek için tıklayın.

BEE COIN NE ZAMAN BORSAYA GİRECEK

2024 yılında borsaya girmesi bekleniyor. Bitcoin gibi fiyatının artmayacağına dair yorumlar var sosyal medyada.Piyasada olan reel bir örneği mevcut oda Doge Coin. Üretimi bitcoin gibi sınırlı değil sınırsız olduğu düşünülüyor.

BEE NETWORK GÜVENİLİR Mİ

Şahsen bu projeyi, ayakları yere basan ve gelecek vaat eden bir proje olarak görmüyorum. Kullanma veya kullandırtma taraftarı değilim. Elbette kendiniz adına son kararı verecek olan sizlersiniz. Neler olacak hep birlikte göreceğiz.

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.