BİOTREND ENERJİ HALKA ARZ TARİHİ NE ZAMAN?

Halka arz fırtınası bitmek bilmiyor. Diğer halka arz haberlerini Aldem Çelik, İncehesapN11 , ArzumÇan kömürŞeker GYO, ve Selva Gıda halka arz ile ilgili yazılarımız bulunuyor. Şimdi ise halka arz serimize BioTrend ile devam ediyoruz.

 Doğtaş – Kelebek mobilya grubunu da bünyesinde bulunduran Doğanlar Yatırım Holding, grubun yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren BioTRend Enerji AŞ şirketini de halka arz etmeye hazırlanıyor.

image 26

 

YCL Petrol ve Madencilik halka arz

Doğanlar Yatırım Holding, BioTRend Enerji AŞ’yi de halka arz etmeye hazırlanıyor.

Şirketin açıklaması şöyle:

Mobilya sektörünün öncü gruplarından Doğtaş – Kelebek mobilya grubunu da bünyesinde bulunduran Doğanlar Yatırım Holding, yeni bir iştiraki daha halka arz etmek için düğmeye bastı.

Bünyesinde mobilya inşaat, perakende ve enerji sektörlerine hizmet veren farklı şirketleri bulunduran Doğanlar Yatırım Holding, yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren ve Türkiye’nin alanında ilk 3 şirketi arasında sayılan BioTRend Enerji AŞ’yi de halka arz etmeye hazırlanıyor.

Biotrend enerji halka arza hazırlanıyor, Deniz yatırım ve TSKB ile yetkilendirme sözleşmesi imzalandı.

Açıklama şöyle:

Doğanlar Holding enerji alanında faaliyet gösteren iştiraki Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş’nin halka arzı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Biotrend Enerji, halka arzda konsorsiyum eş liderlerinin, Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. olduğunu açıkladı.

 

Ülke genelinde 15 farklı bölgede yenilenebilir enerji üretimi

Türkiye’nin önde gelen yenilenebilir enerji üretim firmalarından biri olan Biotrend Enerji, bugün ülke genelinde evsel atığın yaklaşık %25’ini işler hale getiriyor. Enerji alanında portföy büyüklüğü ise 120 MW mertebesinde. Ülke genelinde 15 farklı bölgede atık gazından elektrik üretimi yapan ve katı atık bertaraf tesislerini işleten büyük bir portföyde hizmet veriyor.

2021‘DE SÜRPRİZ HALKA ARZLAR OLABİLİR

Çöpgazı, biyokütle, atıktan enerjiye giden yol

2012 yılında teknolojik bir üretim ve uygulama merkezi olarak kurulan BioTRend Enerji, alternatif enerji üretimi konusunda da hizmet veriyor. Firma, ülkemize, çevreye, doğaya, ekonomiye ve dünyaya katma değeri yüksek projeler hayata geçirirken, kurulduğu günden bugüne kadar yenilenebilir enerji üretim alanında portföyünü büyüterek sektörün öncüsü olmaya devam ediyor. Türkiye genelinde, biyokütle, evsel katı atık ayrıştırma, gazlaştırma – yakma ve ATY Üretimi, biyometanizasyon, atık sahası işletimi, biyokütle yakma tesisi ve atık ısı tesisleri ile ilgili yatırımları bulunan firma, enerji ihtiyacını çevreci kaynaklardan sağlayarak, çöpgazı, biyokütle, atıktan türetilmiş yakıt kaynaklarını enerjiye dönüştürüyor.

Yerli ve yenilenebilir kaynaklardan enerji üretimi: BioTRend

Türkiye’de yerli ve yenilenebilir kaynaklarından enerji üretimi yapan BioTRend Enerji, 120.450 mw yıllık üretim kapasitesine ulaşarak ülke genelinde 185.000 hanenin yıllık elektrik ihtiyacını karşılıyor. Gerçekleştirdiği AR-GE çalışmaları ile ise yenilikçi teknolojiler geliştirmeye ve atık yönetimine yepyeni bir perspektif getirerek ülkemizin ihtiyaç duyduğu çevreci enerji üretimine yatırımlar yapmaya devam ediyor.

BioTRend bünyesinde katı atık bertaraf ve enerji üretim santralleriyle yenilenebilir enerji kaynakları destekleme mekanizması kapsamında elektrik satışı yapılıyor.

Holding çatısı altında faaliyet gösteren enerji grubunun yakın vade stratejisi, organik ve inorganik büyüme modelinin benimsenmesi suretiyle portföy değerinin arttırılması, sektöründe lider işletmelerden birisi haline gelinmesi, çevreci enerji üretimi modellerinin geliştirilmesi ve bu süreci takiben bugün tüm çalışmaları son hız sürdürülen halka arz çalışmalarının tamamlanarak işlemlerin başlatılması.

İHA HALKA ARZ

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.