2022 YILINDA BİTEKS HALKA ARZ OLUYOR…

 Bilici Yatırım iştiraki Biteks İplik halka arz edecek. Bilici Yatırım, iştiraki olan Biteks İplik paylarının Borsa İstanbul’da halka arz yöntemiyle işlem görmeye başlaması için SPK’ya başvuruda bulunduğunu duyurdu 

KAP AÇIKLAMASI ŞÖYLE

İştirakimiz olan Biteks İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin paylarının halka arz edilip,  Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem görmesi için 27 Aralık 2021 günü Sermaye Piyasası Kuruluna, kayıtlı sermayeye sistemine geçiş amacıyla esas sözleşme tadili için başvuruda bulunulmuştur.

https://www.kap.org.tr/Bildirim/986503

Kamuoyunun ve yatırımcılarımızın bilgisine sunarız.

2022 HALKA ARZ LİSTESİ

ŞİRKETİ YAKINDAN TANIYALIM…

Hakkımızda

Biteks İplik, Osmaniye’de kurulu, 40.944 iğlik ileri teknoloji ürünü ring ve 72 iğlik airjet makine parkı, çağdaş laboratuarı, üretimle eşzamanlı kontrol sistemleriyle ve de en önemlisi tecrübeli ve konusunda uzman teknik ekibi ile tekstil sektöründe önemli bir yere sahip olmayı hedeflemektedir.

1950 yılında Adana’da tekstil ve tarım ürünleri alım satımıyla faaliyete başlayan BİLİCİ GRUP bünyesinde, 2007 yılında Osmaniye’de kurulan BİTEKS İPLİK, hali hazırda 30.000 metrekare kapalı alanda 40.944 iğlik ring ve 72 iğlik airjet makine parkuruyla günlük yaklaşık 20 ton üretim kapasitesi ile  sektörün en büyüklerindendir.

İşletme bünyesinde, Ne 6-60/1 Ring ve Core-Spun aralığında, 65/35 veya 50/50 harman karışımlı (ya da müşterilerin özel siparişleri için özel karışım oranlarında) siyah, gri melanj (S-57-antrasit ile S-65-gri melanj aralığında) ve renkli (özellikle kahverengi ve lacivert) polyester/viskon iplik çeşitlerinde yüksek kaliteli üretim yapılmaktadır. Polyester/viskon karışımlı iplik kaliteleri haricinde 100% viskon (siyah & gri melanj) ve 100% polyester (siyah & gri melanj) iplik kalitelerinde de hizmet vermektedir.

 Biteks ve Bilici Grup bünyesinde yer alan büküm tesisleri vasıtasıyla üretim programında bulunan tek kat ipliklerin çift katlı düz ve elastanlı şekilleri de üretilmektedir.

Dokuma ve triko kullanımına uygun özellikte üretilen ipliklerden isteğe bağlı olarak değişik büküm değerlerinde (örneğin yüksek turlu polyester/viskon gibi) siparişlerle iplik talepleri karşılanmaktadır.

Üretim teknolojisi ve ürün kalitesine yatırımı esas alan firma, her türlü gelişmeyi yakından takip ederek bünyesine dahil etmeyi prensip edinmiştir. Hem ürün çeşitliliği hem de hızlı ve zamanında servis esasına dayalı grup organizasyonuyla faaliyetlerini kusursuz kılmak öncelikli hedefidir.

İplik kalitesinin üretilen her üründe standartlaştığı Biteks İplik’te üretimin bütün aşamaları titizlikle kontrol edilmektedir.İplik üretiminin tümü “Uster” standartlarıyla kontrol edilmekte ve iplikler “splicer” cihazlarıyla birleştirilmektedir.

KAYNAKÇA: http://www.biteksiplik.com/sirketin-tanimi.asp

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.