BITTORRENT TOKEN NEDİR ? HEDEF FİYATI NE KADAR ?

Dünyanın en büyük dosya paylaşım protokolü BitTorrent, kısa süre önce TRON ile kurduğu ortaklıkla kendi kripto para birimini başlattı. Yatırımcıların dikkatini çekmeyi başaran BTT coin hakkında araştırmalar da hız kazandı. Peki, BitTorrent Token BTT nedir? BitTorrent coin nasıl alınır?

BitTorrent Token (BTT) Nedir?

BTT, TRON platformu üzerine inşa edilmiş bir TRC-10 token’ıdır. 2001 yılında başlatılan BitTorrent protokolü ile entegre çalışmak üzere tasarlanmıştır. BitTorrent, internetin ilk merkeziyetsiz ağlarından biri ve aylık 100 milyondan fazla kullanıcısıyla en popüler ağlarından biri olmaya devam ediyor.

BTT’nin white paper‘ına göre, BTT’nin ilk büyük uygulaması, BitTorrent’teki dosya paylaşım sürecini kullanıcılar için daha verimli hale getirmek. BitTorrent’te bir dosya paylaşmak, her biri belirli bir dosyanın küçük parçalarını birbirinden indiren birkaç farklı peers yani eşler içerir. Dosyanın tam kopyası olan kullanıcılar ise seeds yani tohum olarak adlandırılır.

ADACOIN YORUMU

BitTorrent (BTT) nedir?

BitTorrent, son zamanlarda daha merkezi olmayan bir eşler arası dosya paylaşım platformudur. Temmuz 2001’de Bram Cohen tarafından kurulan BitTorrent, Temmuz 2018’de Justin Sun’ın sahibi olduğu Tron platformu tarafından devralındı. Satın alma, BTT platformunun özel bir yerel para birimi olan BitTorrent Token (BTT) ile ek araçlarla yükseltilmesini sağladı.

BTT ANLIK FİYATI

BitTorrent Token nasıl çalışır?

BitTorrent, özünde, dosya paylaşım isteklerini hesaplamak için ağına erişen tarafları birbirine bağlayan bir yazılımdır. İşlemler, bir kullanıcı, dosyaları bilgisayarında barındıran sağlayıcılardan dosya istediğinde başlar.

Bir dosyayı barındıran sağlayıcılar, onları birkaç parçaya ayırır. Talep edenler söz konusu dosyayı indirmek isterlerse, aynı dosyanın parçalarını birden çok sağlayıcıdan alırlar.

BitTorrent’in BTT ile genişletilmesi, sunucu ve ağ etkisini azaltmak için büyük dosyaları paylaşma verimliliğini artırırken, sağlayıcıları telafi ederek onu daha dağıtılmış bir ağ haline getirmeyi amaçlıyordu.

İstekte bulunan kişi, içerik almak için bant genişliği veya uzaktan yedekleme için depolama alanı gibi yerel kaynaklar karşılığında bir sağlayıcıya BTT belirteçleri de sunabilir.

Bit Torrent (BTT) kripto para birimi 1 $ ‘a ulaşacak mı?

13 Mart 2020 tarihinde $0.000139 dolardan işlem gören BTT, 5 Nisan 2021 tarihinde $0.01426 dolar fiyatına ulaşmıştır. Geleceği ile ilgili pek çok yorum yapılan BTT’nin fiyatının ne kadar artacağını hep birlikte göreceğiz.

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.