BMS HALKA ARZ SONUCU

BMS HALKA ARZ SONUCU…

Talep toplama işlemini gerçekleştiren şirket halka arz sonucu açıklandı mı? Halka arz detaylar işte burada…

 Halka arz fiyatı ne kadar?

17.5 liradan halka arz olacak. Borsada #BMSTL koduyla işlem görecek olan şirketin talep toplama tarihi de henüz bilinmiyor.

Kaç lot halka arz olacak?

Toplamda 10.875.000 lot halka arz olacak. Konsorsiyum liderlğini ise Garanti Yatırım yapacaktır.

Eşit mi oransal mı halka arz olacak?

Tamamen eşit dağıtımlı halka arz olacaktır.

TALEP TOPLAMA TARİHİ NE ZAMAN?

21-22 Nisan tarihlerinde talep toplama işlemi gerçekleşecektir.

HALKA ARZ SONUCU AÇIKLANDI MI?

En fazla 55-56 lot düştü.

2022 HALKA ARZ TAKVİMİ…

ŞİRKETİ YAKINDAN TANIYALIM…

    Temelleri 1968 yılına dayanan BMS TEL , 1999 yılında demir çelik sektöründe faaliyet göstermek üzere İstanbul’da kurulmuştur. İlk olarak ticaret yaparak faaliyet gösteren BMS TEL.  nervürlü inşaat demiri toptan ve perakende satışına odaklanmıştır. Firma 2011 yılında tarihinin en yüksek ticaret tonajına ulaşıp yaklaşık 180.000  ton/yıl demir çelik ticaretiyle sektörde kendini ispatlamış ve önemli bir yer edinmiştir . 

    BMS TEL , 2012 yılında ülke ekonomisine daha fazla katkıda bulunmak amacıyla Kocaeli Dilovası Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde 20.000 m2 alan üzerinde Galvanizli Çelik Tel üretim tesisi yatırımı yaparak sanayiciliğe adım atmış ve üretim faaliyetlerine başlamıştır. 2012 ile 2017 yılları arasında tek üretim hattıyla yıllık ortalama 20.000 ton Galvanizli Çelik Tel üretimi yaparak sektörde kendine yer edinmiş ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 20’den fazla ülkeye ihracat yapar konuma gelmiştir. Uluslararası bir firma olma yolunda hızla ilerleyen BMS Tel, 2017 yılında  2. üretim hattını devreye almış, üretim kapasitesini yıllık yaklaşık 60.000 tona çıkartmıştır. Yeni üretim hattının sağladığı teknolojik avantajlar ve geliştirdiği know-how ile birlikte katma değerli ürünlere ağırlık veren BMS TEL , 2018 ve 2021 yılları arasında hız kesmeden faaliyetlerini sürdürmüş , Enerji, Tarım, İnşaat, Otomotiv gibi önemli sektörlere hammadde sağlayan, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika ülkeleri başta olmak üzere 45 ülkeye ihracat yapan, Türkiye’nin lider tel üreticilerinden biri haline gelmiştir.
 

     Teknolojik yatırımlara durmaksızın devam eden, yenilikçi bakış açısı ile AR-GE çalışmalarının sürekliliğine özen gösteren ve müşteri memnuniyetini en ön planda tutmayı prensip haline getiren BMS TEL, Avrupa’nın en kaliteli telini üretme ve bir Dünya markası olma yolundaki hedefine doğru emin adımlarla ilerlemeye devam etmektedir.

KAYNAK: http://www.bmstel.com.tr/kurumsal/hakkimizda

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.