BORSAYA GİRİŞ LİMİTİ VAR MI ? BORSAYA GİRİŞ LİMİTİ NE KADAR ?

Bugün ise borsaya minimum giriş limiti nedir, nasıl belirlenir, neler yapılmalı gibi konulara yer vereceğiz. Öncelikle borsa nedir bu konu hakkında kısa bilgi verelim.

Borsa Nedir ?

Borsa yatırım işlemleri dünya üzerinde faaliyet göstermekte olan ünlü şirketlere ve ticari amaçlarla halka mal olmuş her türlü evrak, mal ve kıymet ürünlere yatırım yapma imkanı sunan uygulamalara verilen isimdir.

Borsaya Minimum Giriş Limiti Nedir?

image 124

Borsa ortamında yatırım yapmaya kadar veren yatırımcı, bir aracı kurum ya da banka seçerek yatırım hesabı açmak için başvuru yapabilir.  Borsaya girmek için istediğiniz miktarda para yatırabilirsiniz. Yani borsaya girmek için belli bir limitiniz yoktur. Yatırım yapmak istediğiniz hisse senedinin 1 adet fiyatına bile borsaya giriş yapabilirsiniz.

Aracı Kurum Ücreti Ne Kadar ?

Aracı kurum ücreti, aracı kurumlara göre değişmektedir. Ayrıca yapmış olduğunuz işlem hacmi de önemlidir. Detaylı bilgiyi aracı kurumlardan öğrenebilirsiniz.

Borsaya ne kadar para yatırmalı ?

image 125

Borsaya yatırım yapmak diğer yatırım araçlarından farklı görülür genellikle. Birçok kişi farklı yetiştirilme tarzlarından dolayı büyüklerinden ne görürse onu yapmaya gayret eder. Türk insanı için altın, döviz, mevduat, emlak (ev ve arsa) yatırım aracıdır ve gerekirse yıllarca biriktirerek yatırım yapılır. Arsa için ise 5-10 hatta 15 yıl bile beklenebilir.  Ama hisse senedi için 10 gün beklemek bile uzun süre gelebilir yatırımcıya.

Borsaya yatırım yapabileceğiniz miktarı kendiniz belirlemelisiniz. Kısa sürede ihtiyaç duymayacağınız parayla yatırım yapmak çoğunlukla kazandırır.