ÇAN-2 TERMİK EŞİT HALKA ARZ

ÇAN-2 TERMİK EŞİT HALKA ARZ OLUYOR.

 

Çan-2 Termik santralin halka arzında 67.590.000 + 6.759.000 (ek satış) Toplam 74.349.000 Lot  toplam satış yapacaktır. Halka arzında payların %50’si bireysel yatırımcıya tahsis edilmiş. 33.795.000 pay bireysel yatırımcıya arz edilecek.

TEMETTÜ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

FİYATI NE KADAR?

Şirket 3.9 liradan halka arz olacaktır. Ayrıca talep toplama tarihi 21-22 nisan.

ÇAN KÖMÜR KAÇ LOT VERDİ ?

73-74 lot verildi yatırımcılara.

ÇAN KÖMÜR NE ZAMAN İŞLEM GÖRMEYE BAŞLAYACAK ?

Çan Termik santral paylarının CANTE kodu ile 30 Nisan Cuma günü, Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlaması bekleniyor.

2021 YILI HALKA ARZ LİSTESİ…

ÇAN KÖMÜR VE İNŞAAT AŞ FAALİYETLERİ

YAYAKÖY MADEN SAHASI

Sahada, Alman menşeli bağımsız maden değerleme şirketi Fichtner GmbH tarafından yapılan ve uluslararası Joint Ore Reserves Committee (JORC) standartlarına uygun çalışmalar neticesinde, ilgili sahada kömür rezervi tespit edilmiştir. Mevcut sahada bulunan toplam rezervin ortalama kalorisi 3,481 kcal/kg olup, Türkiye’de yerli linyit ile elektrik üreten santraller içerisinde en yüksek değerdir. Aynı zamanda sahadaki kömür, kalori değerinin yüksek olması nedeniyle doğrudan piyasaya satılabilir durumdadır. Dolayısıyla, kömürün perakende olarak ve/veya üretim aşamasında kömür kullanan sanayi şirketlerine satışının yapılabilmesi imkanı bulunmaktadır.

YEL ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM SANAYİ AŞ

BAYRAMİÇ MADEN SAHASI

Odaş Grubu, Çanakkale bölgesinde Yayaköy maden sahasına yakın bir coğrafyada açık işletme madenciliğini geliştirerek, kömür tedarik ve satış merkezi oluşturmayı planlamaktadır. Bu strateji kapsamında, Yel Enerji Elektrik Üretim Sanayi Ticaret AŞ tarafından, Çanakkale ili Bayramiç ilçesinde İR:17517No’lu maden ruhsatı satın alınmış ve devir işlemleri tamamlanmıştır.

YS MADENCİLİK SAN. VE TİC. LTD. Ş

ODAŞ’ın %52 oranında bağlı ortaklığı konumunda olan YS Madencilik San. ve Tic. Ltd. Ş, Çorum İli Dodurga İlçesindeki IR:2600 No’lu kömür madeni işletme ruhsat alanına yönelik olarak Kömür İşletmeleri AŞ(KİAŞ) ile 10 yıllık rödovans sözleşmesi yapılmıştır.

Ayrıca Balıkesir Balya İlçesindeki IR:1521 No’lu ruhsatına yönelik rödovans hakkını YS Madencilik San. ve Tic. Ltd. Ş, Kömür İşletmeleri AŞ’den (KİAŞ) almıştır.

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.