ÇAN KÖMÜR İNŞAAT HALKA ARZ TARİHİ-2021

Odaş Elektrik Üretim, yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Çan Kömür A.Ş.’nin halka arzına yönelik başvurunun SPK’ya yapıldığını duyurdu.

Çan Kömür’ün halka arzı ne zaman yapılacak? Talep toplama tarihi ne zaman? Çan Kömür kaç TL’ den halka arz edilecek? Hangi aracı kurum Çan Kömür’ü halka arz edecek ? İşte bu soruların cevapları.

2021 YILI HALKA ARZ OLACAK ŞİRKETLER LİSTESİ TIKLAYIN

İzdemir Enerji halka arz oluyor

image 18
ÇAN KÖMÜR HALKA ARZ TARİHİ

GOLİVE YAZILIM HALKA ARZ

Odaş Elektrik Üretim Sanayi Ticaret AŞ, geçen yıl kasımda karar verdiği yüzde 100 iştiraki Çan Kömür ve İnşaat AŞ’nin halka arzı için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruyu yaptı.

Odaş Elektrik Üretim’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada “Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı olan Çan Kömür ve İnşaat A.Ş.’nin paylarının halka arzına yönelik başvuru bugün itibariyle SPK’ya yapılmıştır” denildi.

Odaş 06.11.2019 tarihli özel durum açıklamasıyla iştiraklerinden Çan Kömür ve İnşaat AŞ’nin (“Çan”) 102.000.000 TL olan sermayesinin, mevcut iç kaynaklarından karşılanmak üzere 150.410.000 TL daha artırılarak ödenmiş sermayesinin 252.410.000 TL’ye çıkarılmasına karar verdiğini duyurmuştu. Açıklamada, sermaye artırımı ile birlikte, piyasa koşullarının da uygun bir kontjoktürde yer alması şartıyla ve 30.06.2020 tarihli finansal raporların dikkate alınarak Çan Kömür ve İnşaat AŞ’nin sermayesinin payların halka arzı yolu ile ilaveten güçlendirilmesi hedeflendiği belirtilmişti. Bu çerçevede, Çan’ın dolar endeksli sabit elektrik geliri ile daha düşük borçluluk sağlanarak kar hedefi güden bir işletme olmasının sağlanmasına ve Odaş Elektrik’in Çan’ın planlanan halka arzı ile beraber çeşitlendirilmiş gelir unsurları ile vizyon oluşturacak ana şirket olmasının hedeflenmesine oybirliği ile karar verildiği kaydedilmişti.

Hangi aracı kurum Çan Kömür’ü halka arz edecek

Çan Kömür ve İnşaat AŞ’nin paylarının halka arz çalışmaları ve aracılık hizmeti kapsamında Halk Yatırım’ın ve Vakıf Yatırım’ın yetkilendirildiğini açıkladı.

Talep toplama tarihi ve fiyat belli olduğunda sitemizde görebilirsiniz.

ÇAN KÖMÜR VE İNŞAAT AŞ FAALİYETLERİ

YAYAKÖY MADEN SAHASI

Sahada, Alman menşeli bağımsız maden değerleme şirketi Fichtner GmbH tarafından yapılan ve uluslararası Joint Ore Reserves Committee (JORC) standartlarına uygun çalışmalar neticesinde, ilgili sahada kömür rezervi tespit edilmiştir. Mevcut sahada bulunan toplam rezervin ortalama kalorisi 3,481 kcal/kg olup, Türkiye’de yerli linyit ile elektrik üreten santraller içerisinde en yüksek değerdir. Aynı zamanda sahadaki kömür, kalori değerinin yüksek olması nedeniyle doğrudan piyasaya satılabilir durumdadır. Dolayısıyla, kömürün perakende olarak ve/veya üretim aşamasında kömür kullanan sanayi şirketlerine satışının yapılabilmesi imkanı bulunmaktadır.

YEL ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM SANAYİ AŞ

BAYRAMİÇ MADEN SAHASI

Odaş Grubu, Çanakkale bölgesinde Yayaköy maden sahasına yakın bir coğrafyada açık işletme madenciliğini geliştirerek, kömür tedarik ve satış merkezi oluşturmayı planlamaktadır. Bu strateji kapsamında, Yel Enerji Elektrik Üretim Sanayi Ticaret AŞ tarafından, Çanakkale ili Bayramiç ilçesinde İR:17517No’lu maden ruhsatı satın alınmış ve devir işlemleri tamamlanmıştır.

YS MADENCİLİK SAN. VE TİC. LTD. Ş

ODAŞ’ın %52 oranında bağlı ortaklığı konumunda olan YS Madencilik San. ve Tic. Ltd. Ş, Çorum İli Dodurga İlçesindeki IR:2600 No’lu kömür madeni işletme ruhsat alanına yönelik olarak Kömür İşletmeleri AŞ(KİAŞ) ile 10 yıllık rödovans sözleşmesi yapılmıştır.

Ayrıca Balıkesir Balya İlçesindeki IR:1521 No’lu ruhsatına yönelik rödovans hakkını YS Madencilik San. ve Tic. Ltd. Ş, Kömür İşletmeleri AŞ’den (KİAŞ) almıştır.

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.