Cardano (ADA) Coin Nedir? Ada Coin Yorumu? Ada Coin Fiyatı?

Cardano (ADA) Coin Nedir? Ada Coin Yorumu ? Ada Coin Fiyatı ? Cardano ( Ada Coin)Daha Yükselir Mi? Ada Coin 2021 yıl sonu fiyat tahmini … Bu yazımızda Cardano diğer adıyla Ada Coin hakkında bilgi vereceğiz.

Bee Coin nedir

ADA Coin nedir?

Cardano, “ada” adı verilen bir kripto para birimine sahip bir blok zinciri ve akıllı sözleşmeler platformudur. Cardano, kripto para göndermek ve almak için kullanılabilecek ADA kripto sistemine sahip bir platformdur. Bu kripto para, paranın geleceğini temsil eder ve kriptografi ile güvenli olması garanti edilen hızlı, doğrudan transferleri mümkün kılar.

Cardano, Ethereum’un kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından kripto para birimleri için “daha dengeli ve sürdürülebilir bir ekosistem sağlamak” amacıyla kurulan bir blok zinciri projesidir. Web sitesine göre ADA, “bilimsel felsefe ve araştırma odaklı yaklaşıma” sahip tek madeni paradır. Pratik anlamda, bu, açık kaynaklı blok zincirinin, akademideki bilim adamları ve programcılar tarafından titiz bir eş inceleme sürecinden geçtiği anlamına gelir.

Cardano (ADA) Kurucusu Kimdir?

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson’dur. Blockchain geliştiricisi ve Blockchain’de birden fazla kilit projede ortak kuruculuk yapan isimlerin başında gelmektedir. Charles, Cardano’nun yanı sıra, Ethereum ve Ethereum Classic’in de kurucuları arasındadır.

Charles Hoskinson 2013 yılında, EOSIO‘nun kurucu ortağı Dan Larimer ile birlikte, ilk blok zinciri ve kripto para birimi başlangıcı olan Invictus Innovations’ı başlattı.

Cardano, Bitcoin ve Ethereum’den Farklı Nedir?

ADA kendisini ilk üçüncü nesil kripto para birimi olarak adlandırıyor ve ilk kez dijital paralar fikrini ortaya çıkaran birinci nesil bir kripto para olan bitcoin’de ortaya çıkan ölçeklendirme ve altyapı sorunlarını ve kullanım alanlarını genişleten ikinci nesil bir kripto para birimi olan ethereum’u ele almayı hedefliyor. akıllı sözleşmelere paralar. Özellikle, Cardano, kripto para birimi platformlarında ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve sürdürülebilirlikle ilgili sorunları çözmeyi amaçlamaktadır.

Cardano’nun gelecek için iddialı planları var ve yerleşim katmanının ötesine geçerek, kumar ve oyun sistemleri gibi karmaşık sistemler için “güvenilir bir hesaplama çerçevesi” görevi görecek bir Kontrol katmanına geçmeyi planlıyor. Web sitesinde özetlenen diğer uygulamalar, kimlik yönetimi, bir kredi sistemi ve otomatik kripto ticaret tesisi ve kriptodan fiat’a dönüştürme yeteneklerine sahip evrensel bir kripto para birimi cüzdanı olan Daedalus’tur.

Ada Coin Fiyatı

2018 yılının sonlarına yaklaşık 0,18 liradan işlem görmeye başlayan Ada Coin 7 Mayıs 2021 tarihinde 13,75 liradan işlem görmektedir.

Ada Coin anlık fiyatı için tıklayın.  

Ada Coin Yorumu

ADA Coin’in yükselişinin ardından 1 Mart itibari ile ana ağda kullanıma sunulacak ve halihazırda test ağında çalışan Mary güncellemesi bulunmaktadır. Mary güncellemesi ile geliştiriciler Cardano ağında token’lar oluşturmaya başlayabilecektir. Bu durumda ise Cardano talebinin artması beklenmektedir.

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.