Çavuşoğlu Demir Çelik Geri Dönüşüm Sanayi AŞ halka arz oluyor, eşit dağıtımlı mı?

Sermaye Piyasası Kurulu’na verilen halka arz taslak izahnamesinde şirketin sermaye artışı bedelli ve arz ederek yapacağı ifade edildi. Şirket sermayesinin 7.500.000 TL’den 11.500.000 TL’ye çıkarılması nedeniyle artırılacak 4.000.000 TL ve mevcut ortak Ali OĞUZÖNDER’in sahip olduğu 1.740.000 TL olmak üzere toplam 5.740.000 TL nominal değerli paylarının halka arzı için başvuru yapıldı. Mevcut payların satışının ardından bir yıl boyunca birincil piyasada oluşan fiyatın yüzde 25 fazlası olduğu sürece 1.435.000 nominal değerli payın satışa hazır halde bekletilerek istenildiğinde Borsa İstanbul ikincil piyasada satışa sunulması için de onay istendi.

TEMETTÜ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Fiyatı belli mi?  Oransal mı eşit mı dağıtımlı olacak?

Çavuşoğlu Demir Çelik Aş’in borsa kodu #CAVDC olarak belirlendi. Hisse başı 9.54 lira olarak belirlendi ama henüz onay çıkmadı. Şirket kasım ayında SPK’ya halka arz başvurusu yaptı ancak kurul henüz başvuruyu sonuçlandırmadı. Ayrıca hisse eşit dağıtımlı olması bekleniyor.

2021 YILI HALKA ARZ LİSTESİ…

 

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.