CEP TELEFONU DEĞİŞTİRME SIKLIĞI KAÇ AY

CEP TELEFONU DEĞİŞTİRME SIKLIĞI KAÇ AY?

Almanya’nın İngiltere’nin ortalama 4 yılda bir değiştirdiği akıllı telefonlarda Türkiye’deki rakam yaklaşık 2 yıl kadar öncesinde 18 ay ile 24 ay arasında değişiyordu. Yani Türkiye’deki kullanıcılar ortalama 1.5-2 yılda bir yeni Akıllı Telefon satın alıyorlardı. Bu da Türkiye’yi telefon değiştirme konusunda Avrupa ülkeleri arasında lider yapıyordu. Ancak artık bu tablo değişmeye başladı. Cari açık üzerindeki akıllı telefonlardan kaynaklanan olumsuz etkiyi azaltmak için alınan önlemler ve Döviz kurlarının artması akıllı telefonları değiştirme süremizi uzattı. Sektöre yakın kaynaklardan aldığımız bilgilere göre artık Türkiye’deki kullanıcıların akıllı telefon değiştirme süresi 36 ayı aştı ve neredeyse 48 aya kadar uzadı. Yani artık 4 yılda bir akıllı telefon değiştirmeye başladık. Bu da artık Türkiye’deki kullanıcıların artık Avrupa ülkelerinde olduğu gibi telefon değiştirme süresine yaklaştı.

Paylaşılan bilgilere göre Avrupa’daki akıllı telefon değiştirme süresi şu şekilde; Almanya’da 52 ay, Fransa’da 49 ay, İtalya’da 56 ay, İspanya’da 58 ay civarında yer alıyor.

KAYNAKÇA: https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/artik-daha-gec-degistiriyoruz-41187431

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.