DAP KAÇ LOT DÜŞTÜ

DAP HALKA ARZ SONUCI AÇIKLANDI MI?

Talep toplama işlemi sona eren şirketin halka arz sonucu açıklandı mı? Bütün yatırımcıların merakla beklediğini sorulardan birisi ne kadarlık lot düştü?

Şirket’in toplam 30.020.000 TL nominal değerli payları halka arz edilmiştir. Şirket’in 1 TL nominal değerli paylarının halka arz fiyatı 18,50 TL olarak belirlenmiş olup, 30.020.000 TL nominal değerli payların satışı sonucunda halka arz büyüklüğü 555.370.000 TL olarak gerçekleşmiştir. Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara planlanan tahsisat tutarının yaklaşık 2,5 katı, dağıtım yapılan tutarın ise 1,5 katı talep gelmiştir. 

Toplam halka arza 50.658 yatırımcı katılırken %40 fazla talep gelmiştir ve bireysel dağıtım oranı %68,21’dir.

YÜZDE 15’İ ARZ EDİLDİ

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz halka arz öncesi gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında “DAP Gayrimenkul Geliştirme, 41 yıldır Türkiye’nin nitelikli konut ihtiyacını karşılamak için sembol eserler üretiyor. Bugün portföyümüzde İstanbul Altunizade’deki Validebağ Konakları, Çekmeköy’deki Ormanköy, Nişantaşı’daki Nişantaşı Koru ve önümüzdeki günlerde lansmanını yapacağımız Levent projesi yer alıyor. Levent’ten sonra farklı bölgelerde de projelerimiz olacak. Fırsatları değerlendiriyoruz. Değerlendirmeye de devam edeceğiz. Bizler de bu noktada, şirketimizin yüzde 15’ini, yüzde 27,2 gibi bir cazip bir ıskonto oranıyla halka arz ediyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

DAPGM İŞLEM TARİHİ NE ZAMAN?

İşlem tarihi henüz belli değil.

2022 halka arz listesi…

TALEP  TOPLAMA TARİHİ NE ZAMAN?

15-16-17-18 Şubat tarihlerinde talep toplama işlemi olacaktır.

ŞİRKETİ YAKINDAN TANIYALIM…

Doğru Alanda Projeler

DAP Yapı olarak sektördeki engin tecrübemizden hareket ederek insana ve çevreye duyduğumuz saygıyla dünü, bugünü ve yarını gelecekle buluşturuyor, yapı sektöründe çığır açan projelerimizle geleceği inşa etmeye devam ediyoruz. “Gelecek” fikri üzerine geliştirilen gerek mimari, gerekse yatırım değeri olarak üstün nitelikli yeni yaşam ve iş alanlarıyla insanımız ve ülkemiz için daima “Doğru Alanda Projeler” üretmek için çalışıyoruz. Bu anlayış çerçevesinde tutkuyla bağlı olduğumuz işimizi, insanımıza modern yaşam biçimleri, şehrimize ve ülkemize de model yaşam alanları sunmanın çabası içinde yürütüyoruz.

BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ

DAP Yapı, ülkemizin yapı anlayışını değiştirme misyonuyla gerçekleştirdiği farklı ve çizgi dışı projeleriyle Türkiye ekonomisine katma değer, insanımızın yaşamına da artı değer sağlamaktadır. Su, doğa ve gelecek konseptinden hareketle oluşturduğu yaşam alanlarıyla DAP Yapı, bugün model alınan bir şirket konumuna gelmiştir. DAP Yapı, uzun yıllara dayanan sektörel tecrübenin ışığında ilk markalı konut projelerini 1999’da gerçekleştirmesiyle varlık kazanmıştır. “Şelale” konsepti kullanılarak gerçekleştirilen bu projeyle Kâğıthane’nin adeta çehresi değişmiştir.

KENTE YENİ BİR KİMLİK
YENİ BİR SİLÜET…

Kâğıthane’de Şelale Evleri’yle başlayan bu kalite yolculuğu, Ümraniye-Çekmeköy ve Maltepe-Dragos-Kadıköy hattında Şelale Konakları, Şelale Village, Şelale Crown Center, Şelale Premium, Şelale Space Center, Centro Futura; Türkiye’nin sayılı projelerinden Dragos Royal Towers, DAP Royal Center, DAP Burgu Kule, DAP Dalga Kule, DAP Tango Kule, DAP Vazo Kule, Bumerang Ofis, DAP Z Ofis, İ Ofis ve European Property Awards’ta “Ofis Geliştirme” / “Kamu Hizmeti Geliştirme” alanında ödül alan DAP Vadisi’nin yanı sıra Teras Kule, Validebağ Konakları ve DAP İzmir gibi dinamik ve elit yapılarla devam etmektedir. 

DAP Yapı, Kartal’da dünyada bir benzeri daha olmayan İstmarina / İstmarina Ofis, İstmarina Avm ve Beyoğlu’nda konumlandırılan bal peteği mimarisiyle hayran olunası Taksim Petek Rezidans projesi ile seçkin sahipleri için çok yönlü yaşamın kapılarını aralamaya devam etmektedir. DAP Yapı farkıyla, değeri her geçen gün artan bölgelerde özlediğiniz yatırıma kavuşuyorsunuz. İstanbul’u İstanbul yapan ve Türkiye’yi dünya sahnesinde en etkin şekilde tanıtan DAP Yapı, hayatınız için sınırsız ayrıcalıklar yaratmayı ilke edinmiştir.

Değerli projelerine her geçen gün bir yenisini ekleyen DAP Yapı, Anadolu Yakası’nın parlayan yıldızı Kartal’da gökyüzü bahçeleri olarak anılan Teras Kule’yi, Validebağ Altunizade’de yüksek prestijli Validebağ Konakları’nı ve Ege’nin incisi İzmir’de, seçkin bir yaşam merkezi olacak olan DAP İzmir’i hayata geçirdi.

Sektörün en prestijli projelerini hayata geçirmek yanında mimarî özgünlük yönünden de ilkleri yine DAP Yapı gerçekleştirmiştir. Şehrin siluetini değiştiren ve bölge için sembol sayılan eser niteliğindeki projeler, DAP markasını yurt dışına taşımıştır.

KAYNAK: https://dapyapi.com.tr/hakkimizda

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.