DOĞU ARAS BORSADA NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK

4-5 kasım tarihlerinde talep toplama işlemi gerçekleşen Doğu Aras borsada ne zaman işlem görecek? 

Doğu Aras borsada #arase koduyla işlem görecek. 110 liradan halka arz edilen şirket oransal olarak dağıtımı olacak.

%60 bireysel 

% 30 yurtiçi kurumsal

%10 yurtdışı kurumsal 

olarak dağıtımı gerçekleşecektir. Toplam halka arz miktarı 1.768.800.000,00 olacaktır.

İŞBİR VE ELİTE NATUREL HALKA ARZ OLUYOR..

ELİTE HALKA ARZ SONUCU AÇIKLANDI…

DOĞU ARAS TALEP TOPLAMA TARİHİ…

Talep toplama işlemi 4-5 kasım tarihinde gerçekleşecektir.

DOĞU ARAS İSKONTO ORANI

110 liradan halka arz olacak olan Doğu Aras iskonto oranı %16 olarak belirlendi. Talep toplamada bireysel yatırımcılar talep ettiklerinin %100’ü oranında paya sahip oldular.

2022 halka arz listesi…

BORSADA NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?

11 kasımda borsada ilk işlemini görecek.

ŞİRKETİ YAKINDAN TANIYALIM…

   Enerji dağıtım ve enerji perakende sektörlerinde faaliyet göstermekte olup dağıtım alanında Erzurum, Ağrı, Ardahan, Bayburt, Erzincan, Kars ve Iğdır olmak üzere 7 il, 58 ilçede yaklaşık 1.035.000 bin aboneye hizmet sağlarken perakende alanında  ise tüm Türkiye’ye hizmet sunmaktadır.

     Doğu Aras Enerji Yatırımları A.Ş Enerji sektöründe gün geçtikçe büyümekte, bünyesine katmış olduğu deneyimli uzman kadrosu ve sistemde yapmış olduğu çağdaş değişikliklerle, sürekli ve kesintisiz hizmet sağlayan grup şirketleri ile müşterilerine hizmet vermeyi sürdürmektedir.

KAYNAK : https://doguaras.com/altsayfa?id=9

 

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.