Ersan alışveriş halka arz oluyor peki eşit mi ?

Ersan Alışveriş halka arz oluyor. SPK yayınladığı bültende izin verdi peki halka arz detayları nelerdir? Ersan Alışveriş (KİM MARKET) halka arz oluyor peki oransal mi eşit mi olacak? Fiyatı belli mi? Talep toplama tarihi belli oldu mu? KİM market borsada ne zaman işlem görecek? Aradığınız bütün soruların cevabı burada… İşte cevapları..

Taslak izahnameye göre eşit halka arz olacak olan şirket, 3.50 liradan halka arz olacak. 65 milyon lot satışı olacak. Talep toplama tarihi henüz açıklanmadı. Güncel bilgilerden faydalanmak için sitemizi takip edebilirsiniz.

Tezol halka arz sonuçları

Halka arz yöntemi

Halka arz edilecek paylar için 3 iş günü boyunca sabit fiyatla talep toplanması planlanmaktadır. Yöntem olarak herkese eşit dağıtım kullanılması bekleniyor.

Halka Arz Tarihi : 16-17 Eylül 2021

Halka arz fiyatı: 3,5  LİRA

İşlem Kodu : KIMMR

Hangi Aracı Kurum: Bütün kurumlardan katılım sağlanmaktadır. (Denizbank, Oyak  Yatırım, Akbank…)

Ersan Alışveriş İşlem Tarihi

Borsada işlem görmeye başlayacağı tarih daha net değil. Belli olunca buradan okuyabilirsiniz.

Ersan Alışveriş kaç lot verdi-Ersan Alışveriş halka arz kaç lot verir

Şu anda kaç lot verdiği belli değil.

Şirket 1 yıl boyunca bedelli sermaye artırımı, Şirket ortakları ise 6 ay boyunca pay satışı yapmama taahhüdü vermiştir.

Kim Market halka arzında dağıtım yönteminin eşit olduğu göz önünde bulundurularak, kesin olmamakla birlikte hesaba kaç lot geçeceği, ancak son halka arzlar ile kıyaslanabilir.

Son halka arza göre, katılım sayısının 130 bin olması halinde, 1.750 TL karşılığında 500 LOT

Katılım sayısının 140 bin olması halinde, 1.624 TL karşılığında 464LOT

Katılım sayısının 150 bin olması halinde, 1.515 TL karşılığında 433 LOT

Katılım sayısının 200 bine ulaşması halinde ise, 1.137 TL karşılığında 325 LOT hesaba geçmiş olur.

Halka arz haberleri

Ersan Alışveriş Hizmetleri, Türkiye’nin en büyük 3 süpermarket zincirlerinden birisi olmak üzere yola çıktığını ifade ediyor. Şirketin Kim market mağazaları İstanbul, Tekirdağ, Edirne, İzmit ve İzmir’de hizmet veriyor. 

İnternet sitesinde yer alan taslak izahnamesine göre şirket 2020 yılında 15,2 milyon TL kâr yazdı. 2019 yılında şirketin hasılatı 716 milyon TL olurken, 2020’de bu rakam 983,9 milyon TL’ye yükseldi.

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.