ESEN TEMETTÜ 2022

ESEN TEMETTÜ VERİYOR MU?

2020 yılında halka arz olan şirket ilk olarak 2021 yılında temettü dağıttı. 2022 yılı içinde temettü dağıtma kararı alan şirketin gelin temettü takvimini inceleyim.

 

ESEN Temettüleri

 

Temettüsüz İşlem TarihiTemettüÖdeme TarihiT. Getirisi
10.08.20220,1212.08.20220,40%
19.04.20210,007031221.04.20210,02%

Kâr payı olarak da bilinen temettü, yatırımcılara ekstra kazanç sunar. İşletmenin belli bir dönemde elde ettiği kârdan pay almak demektir. Temettünün dağıtıldığı sırada şirketin çok küçük de olsa hissesine sahip olan herkes kârdan pay hakkı kazanır. Dolayısıyla borsa yatırımcısının dikkatini çekmektedir.

 

TEMETTÜ HAKKINDA DAHA ÇOK BİLGİ EDİNMEK İSTİYORSANIZ TEMETTÜ NEDİR YAZIMIZA BAKABİLİRSİZ…

ŞİRKETİ YAKINDAN TANIYALIM…

Değerli paydaşlarımız, iş ortaklarımız ve müşterilerimiz,

 

Esenboğa Elektrik global en iyi uygulamalar çerçevesinde güneş enerjisi kaynağını mikro enerji üretim platformları ile geliştiren ve nihai kullancılara sunan yüksek teknoloji odaklı bir iştirakimizdir. 

 

Faaliyetlerimiz çerçevesinde kurumların ve bireylerin sürdürülebilirlik hedeflerini gerçekleştirmelerine, enerji verimliliği ve karbon ayak izlerini sıfırlamalarına destek veriyoruz.  Endüstriyel ve konut tipi çatı GES uygulamalarımızla, 5kW ila 50MW aralığında, farklı üretim konseptlerinde mikro santraller tasarlamakta ve kurmaktayız.

Sizleri de bu heyecan verici sürdürülebilirlik ve verimlilik projelerine davet etmek isterim.

Sevgi ve Saygılarımla, 

Yusul ŞENEL

Esenboğa Elektrik A.Ş.

Yönetim Kurulu Başkanı

KAYNAK:https://www.esenbogaelektrik.com.tr/

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.