EUREN HALKA ARZ SONUCU

EUREN HALKA ARZ SONUCU AÇIKLANDI MI?

İşte detaylar

📌Talep Toplama: 2-3 Haziran
📌Eşit Dağıtım
📌Fiyat: 16.25 TL
📌33 Milyon Lot

HALKA ARZ SONUCU AÇIKLANDI MI?

Henüz açıklanmadı0

Şirket Tarafından Verilen Taahhütler

Halka arz edilen payların Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 6 ay boyunca, şirket paylarının dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa veya halka arza konu edilmeyeceği taahhüdünde bulundu. (Bedelli sermaye artırımları dahil, ancak bedelsiz sermaye artırımları hariç olmak üzere)

Şirket Halka Arzdan Elde Edilecek Gelirleri Nerede Kullanacak

Europen Endüstri, halka arzdan elde edeceği geliri şu şekilde kullanacak;

–          Yatırımların finansmanı; Elde edilecek fonun %35 ila %45’lik bölümü

Kapasite artırımı

Yeni ayna üretim tesisi

–          Yatırımlara ilişkin işletme sermayesinin güçlendirilmesi; Elde edilecek fonun, %15 ila %25’lik bölümü yukarıdaki yatırımlara ilişkin işletme sermayesinin güçlendirilmesi amacıyla kullanılacak.

–          Mevcut faaliyetlere ilişkin işletme sermayesinin güçlendirilmesi; Halka arz ile elde edilecek fonun %25 ila %35’lik bölümü, şirketin mevcut durumda yürütmekte olduğu faaliyetlerine ilişkin işletme sermayesinin güçlendirilmesi amacıyla kullanılacak.

2022 HALKA ARZ LİSTESİ

Europen Endüstri Hakkında

1965 yılında sektöre cam ticareti ile başlayan İdris Hatipoğlu, o yıllarda Türkiye’de cam fabrikası olmadığı için Amerika ve İngiltere’den ithal edilen camları Eskişehir’deki dükkânın da satmaya başladı.

Daha sonra Türkiye Şişecam fabrikasının kurulmasıyla Eskişehir bayiliğini alarak cam toptancılığında faaliyet gösterdi. Bu işi Bursa’da açtığı 2.depo ile büyüttü. 1985 yılına kadar cam toptancılığı ve araba camları satışı ile devam etti.

Isı yalıtımının önem kazanmaya başladığı dönemde, 1985 yılında Türkiye’nin 2. ısıcam tesisini oğlu İsmail Hatipoğlu ile kurdular. Bu cam sanayiciliğinin başlangıcı oldu.

europen3

1985 ve 2000 yıllar arası Türkiye’deki en prestijli  ve en büyük projelerde Hatipoğlu Cam’ın ürettiği değişik niteliklerdeki ısıcamlar tercih edildi.

1995 yılında Türkiye’de artan teknik inşaat malzemeleri ihtiyacına paralel olarak, kapı ve pencere profilleri için yatırım kararı alındı ve 1997 yılında Europen markası ile üretim başladı.

Vizyon

Faaliyette olduğu tüm sektörlerde pazar payını artırarak, ulusal ve uluslararası tüm platformlarda  öncelikli tercih edilen ve karlılığı yüksek olan bir şirket olmak. 

Misyon

Faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde sürdürülebilir bir büyüme anlayışı içinde olan, yenilikçi, güçlü, topluma fayda sağlayan, müşteri beklentilerine hızlı cevap veren, çalışanlarının ve paydaşlarının beklentilerini en üst düzeyde karşılayan ve çevreye duyarlı bir şirkettir.

KAYNAK: https://www.europen.com.tr/

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.