EURO NEREYE KOŞUYOR

image 8

Euro küresel çapta değer kazanmaya devam ederken portföylerdeki dolar oranında azalma devam ediyor. 1.18 olan Euro/ Dolar paritesinin 1.20 olmasının çok uzak olmadığını belirtiyor uzmanlar.

ABD’de Emtia Vadeli İşlem Sözleşmeleri Ticareti Komisyonu (CFTC) verilerine göre Euro için spekülatif net pozisyonlar tüm zamanların en yükseğinde. 14 Ağustos’ta yayınlanan verilere göre net Euro pozisyonuna sahip kontrat sayısı 200 bine dayanarak tarihi zirvesine ulaştı.

NG para birimlerine ilişkin dün yayınladığı notta “ABD net kısa pozisyonlar sekiz yılın zirvesine yaklaşıyor. Euro pozisyonlarında artış var” diyor. Banka yatırımcıların portföyünde doların ağırlığının diğer G10 paralarına göre azaldığına dikkat çekerek “Dolar pozisyonların ağırlığı beş yılın en düşük düzeyine geriledi ve en son 2012’nin sonlarında görülen düzeylere yaklaşıyor” diyor.

Citibank Euro’nun dolar karşısında parlayacağı beklentisini yineleyerek son altı ayda yüzde 9 yükselen Euro/ dolar paritesinde 1,20’nin çok da uzak olmadığını söylüyor.

ABL FOREX firmasının Euro için belirlediği destek ve direnç noktaları

Direnç (8.8400 – 8.9000 – 9.0500)
Destek (8.6800 – 8.5200 – 8.4400)

KAYNAK

http://www.patronlardunyasi.com/haber/Portfoylerde-dolar-azaliyor-yatirimci-Euro-ya-kosuyor/239305

YASAL UYARI

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez, içerik haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir yatırım aracının alım – satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır.