EUROPOWER HALKA ARZ OLUYOR 2022 YILINDA

Girişim Elektrik, yüzde 70 ortağı olduğu Europower şirketinin halka arzı için başvuru yapıldığını duyurdu.

Kendisi 2021 yaz aylarında halka arz olan Girişim Elektrik şimdi de iştirakinin halka arzı için harekete geçti.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, yüzde 70 bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş.’de 2022 yılında şirket paylarının halka arz edilerek Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasına ve bu kapsamda Şirket Esas Sözleşmesi’nin Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun hale getirilmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na ön izin başvurusunda bulunulmasına karar verildiği açıklandı.

KAYNAK:https://www.bloomberght.com/girisim-elektrik-istiraki-europower-halka-arz-basvurusu-yapacak-2296217

2022 HALKA ARZ LİSTESİ

Hakkımızda

38.000m² ‘lik bir üretim alanında faaliyet gösteren Europower Enerji A.Ş. deneyimli, çözüm odaklı ve nitelikli bir mühendislik ekibi ile AG-OG-YG elektrik sistemleri için ürünler tasarlar, geliştirir ve üretir.

En son teknoloji makinelerin ve üretim kabiliyetlerinin desteğiyle olarak aşağıdakileri üretiyoruz;

  • Orta gerilim sabit veya çekilebilir hava yalıtımlı metal ve metal kaplı şalt panoları, SF6 yalıtımlı halka devre birimleri,
  • Otomasyon ve SCADA panoları dahil olmak üzere her türlü alçak gerilim şalt tesisleri ve panolar,
  • Metal sac, sandviç panel, beton ve özel tip kompakt trafo merkezleri / kiosklar,
  • YG-YG, YG-OG, OG-OG VE OG-AG mobil trafo merkezleri,
  • Raylı sistemler için havai hat vakumlu yük ayırıcılar, havai hat ayırıcıları,
  • YG-OG-AG kapasitör bankları, sabit ve mobil güç faktörü düzeltme sistemleri,

Tüm ürünler uluslararası standartlara uygun olarak üretilir ve uluslararası olarak akredite edilmiş laboratuarlarda tip-testinden geçirilir. Europower Enerji proje tasarımı, proje yönetimi, otomasyon & SCADA, işletmeye alma, denetim, saha testleri ve eğitim hizmetleri gibi geniş bir yelpazede mühendislik hizmetleri sunmaktadır.

Europower Enerji ve bağlı kuruluşları ayrıca Türkiye ve yurt dışındaki elektrik ve elektromekanik MTİ projeleri üzerinde de uzmanlaşmıştır. Çok çeşitli endüstrilerde yüksek profilli müşteriler için sürekli olarak yüksek kaliteli anahtar teslimi projeler sunmaktayız. Bunlara ek olarak Europower Enerji, 245kV’luk nominal gerilime kadar (güç frekansında 1200kV BIL ve 500kV’ye kadar) ekipmanların tip testlerini, rutin testlerini ve saha testlerini uluslararası olarak (TURKAK) akredite edilmiş yüksek gerilim test laboratuvarında gerçekleştirmektedir.

KAYNAK: https://www.europowerenerji.com.tr/_tr/index.php

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.