FENERBAHÇE HİSSE SENEDİ YORUMU (10.09.2020)

Spor hisseleri son günlerde sert çıkışlar gerçekleştiriyor. Bu hisselerin başında Fenerbahçe Spor geliyor.

image 54

Önce flaş transferler sonra borç yapılandırması hisseyi çok yukarıları taşıdı. Borsa tarihinde bir ilke imza atarak Fenerbahçe, 5 milyar TL değerine ulaşan ilk Türk kulübü oldu. Fenerbahçe’yi, 2.5 milyar TL ile ezeli rakiplerinden Galatasaray takip ediyor. Bu süreçte Trabzonspor’un değeri 1.6 milyar TL olurken, Beşiktaş ise 1 milyar TL piyasa değerine sahip.

Süper Lig’i 7’nci sırada bitiren Fenerbahçe, borsada açık ara şampiyon oldu. 22 Mart 2020’de 6.65 fiyattan işlem gören ‘FENER’ hisseleri gün içinde 54 TL’nin üzerine çıktı. Fiyatı 5 ayda yaklaşık 7 kat arttı. Günü 44,32 TL den kapattı.

Bu tarz yükselişler karşısında küçük yatırımcı dikkatli olmalı. Son zamanlarda sığ hisselerde bu tarz hareketler fazla olmaya başladı. Bu hareketler sonunda küçük yatırımcı ciddi zarar edebilir.

image 56

YASAL UYARI

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez, içerik haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir yatırım aracının alım – satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır.