FORTE HALKA ARZ 2022

FORTE HALKA ARZ 2022 HALKA  ARZ OLUYOR…

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş. halka arz için işlemlere başladı gelin hep beraber halka arz detayına bakalım…

TEMETTÜ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

HALKA ARZ FİYATI BELLİ Mİ?

Şirketin halka arz için 1 lot başına belirlenen fiyatı 8,90 lira. Ayrıca toplamda 13 milyon lot satışı olacaktır.

HALKA ARZ EŞİT Mİ ORANSAL MI OLACAK?

Şirket taslak izahnameye göre eşit dağıtımla halka arz olacak. Ancak kesin olarak dağıtım yöntemini SPK onay verdikten sonra onaylı izahnameden öğrenebiliriz. Halka arz için öncülük edecek olan aracı kurum İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş olacaktır.

EŞİT HALKA ARZ NEDİR?

Eşit dağıtım yöntemi dağıtılacak hisse senetlerinin halka arza başvuran kişi ve hesap sayısına bölünmesiyle elde edilir. Örneğin 500.000 hisse senedi satışı yapılan bir halka arz işleminde hisse senedi fiyatı 10 TL’den satışa çıkmış olsun. 500.000 x 10=5.000.000 TL’lik bir halka arz işlemi yapılacak.

Bu halk arz için 1.000 kişi talepte bulunduysa 5.000.000 / 1.000 kişi= 5.000 TL’lik hisse alabilirsiniz.

Diyelim ki siz bu halka arz için 100.000 TL’lik hisse başvurusu yaptınız. Bu işlem kişi sayısına eşit olarak bölündüğü için sadece 5.000 TL’lik hisse almış olursunuz. Fazla para yatırdığınız için daha fazla hisse senedi almanız söz konusu olamaz.

TALEP TOPLAMA TARİHİ BELLİ OLDU MU?

Henüz talep toplama tarihi açıklanmadı. Bu sebepten ötürü ilk işlem günü de henüz bilinmiyor. Şirket borsada Yıldız Pazarda işlem görecektir.

2022 HALKA ARZ LİSTESİ

TEMETTÜ NEDİR?

Kâr payı olarak da bilinen temettü, yatırımcılara ekstra kazanç sunar. İşletmenin belli bir dönemde elde ettiği kârdan pay almak demektir. Temettünün dağıtıldığı sırada şirketin çok küçük de olsa hissesine sahip olan herkes kârdan pay hakkı kazanır. Dolayısıyla borsa yatırımcısının dikkatini çekmektedir.

TEMETTÜ HAKKINDA DAHA ÇOK BİLGİ EDİNMEK İSTİYORSANIZ TEMETTÜ NEDİR YAZIMIZA BAKABİLİRSİZ…

ŞİRKETİ YAKINDAN TANIYALIM…

Hakkımızda

Forte, sistem entegrasyonu ve yazılım geliştirme alanlarında faaliyet göstermek üzere 2006 yılında kurulmuş olan, kamu kurumlarında ve savunma sanayii endüstrisinde çalışmasına devam eden %100 bir Türk firmasıdır. Müşteri odaklı ve rekabetçi yaklaşımları ile müşterisine özel ve maliyet etkin çözümlerini, yüksek kalitedeki sistem ve yazılım mühendisleri ile üretmektedir.

Forte vizyon
 vizyon
Forte vizyon

Vizyonumuz

İleri teknolojilerle donanmış altyapı ürünleri, fark yaratan kalitede yazılım ve hizmetleriyle uçtan uca çözümler sunarak; faaliyet gösterdiği coğrafyalarda bilişim sektörüne yön veren küresel bir şirket olmak.

 • Yenilikçi
 • Lider
 • Müşteri Odaklı

Misyonumuz

Forte misyon

Yenilikçi ve güvenilir çözümlerini müşteri odaklı bir yaklaşım benimseyerek sunan Forte, sunduğu hizmetleri değer dönüştürme misyonuyla hareket eder.

 

Müşteri Memnuniyeti

 

Çözüm Odaklı Strateji

 

Yenilikçi Yaklaşım

 

Güven & Kalite

Kalite Politikamız

Türkiye’nin öncü kurum ve kuruluşlarına hizmet veren Forte, sahip olduğu teknoloji ve insan gücü kadar kalite politikaları ile de fark yaratmaktadır.

 • Müşteriye değer

  Müşterisine verdiği değer ile bugünlere geldiğini bilen Forte, müşteri memnuniyetini her şeyden üstün tutar.

 • Kaliteli ürün & hizmet

  Kaliteli ürün ve hizmetin geleceği şekillendireceğine inanan Forte, üstün hizmet politikası ile hareket eder.

 • Yasal şartlara uygunluk

  Bilgi işlem teknolojileri güvenlik kriterleri bilinciyle hareket eden Forte, müşterisine Milli ve NATO Tesis Güvenlik gereklerine uygun ürün ve hizmet sunar.

 • Şirket içi sürekli eğitim

  Hep bir adım öteyi hedefleyen Forte, ekipleri için sürekli eğitimler gerçekleştirir.

 • Ar-Ge çalışmalarında süreklilik

  Yenilikleri takip eden Forte, ürün ve hizmetlerini de sürekli yeniler, günün gerekliliklerine ayak uydurur.

 • Satış sonrası hizmet

  Satış kadar satış sonrası hizmetleri ile de fark yaratan Forte, müşterisini asla yalnız bırakmaz.

 • Çözüm odaklı yaklaşım

  Hatanın gelişmenin bir parçası olduğuna inanan Forte, herhangi bir sorun karşısında çözüm odaklı bir strateji ile hareket eder.

 • 7/24 destek

  Uzman mühendis ve teknisyen ekibi ile Forte, müşterilerinin her zaman yanında olur; 7/24 destek sunar.

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.