GELECEK VARLIK HALKA ARZ SONUCU

Gelecek Varlık’ın halka arz başvurusu onaylandı

Gelecek Varlık Genel Müdürü Sezin Ünlüdoğan: “Yatırımcılarımızla birlikte, müşterilerimize sunacağımız yeni imkanlarla daha fazla kişi ve kurumu finansal özgürlüğüne kavuşturmayı ve sektördeki lider pozisyonumuzu güçlendirmeyi hedefliyoruz”

2022 YILI ŞOK ALTIN TAHMİNİ

Şirket halka arzdan 300-360 milyon lira arasında gelir hedefliyor

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Gelecek Varlık’ın halka arzını onayladı.

Şirketin talep toplama tarihleri ise 14-15 Ekim olarak belirlendi. 

Şirketin halka arzında konsorsiyum liderliğini  Garanti Yatırım üstlenecek.

Halka arzda mevcut ortaklardan Fiba Holding’e ait 8,8 milyon adet pay ve sermaye artırımı kapsamında 13,2 milyon adet paydan oluşan ek satış hariç toplam 22 milyon adet pay halka arz olurken, ek satış dâhil toplam 26,4 milyon adet pay da satışa sunulacak.

Şirketin halka arzında sabit fiyatla talep toplama yöntemi kullanılacak ve halka arzdan sonra Gelecek Varlık’ın halka açıklık oranı, ek satışlar hariç yüzde 15,75, ek satışlar dâhil yüzde 18,9 olacak.

Oransal dağıtım yöntemi ile halka açılacak hisselerin yüzde 40’ı Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara, yüzde 20’si Yurt İçi Yüksek Başvurulu Yatırımcılara, yüzde 30’u Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara, yüzde 10’luk bir bölümü ise Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılara ayrıldı.

Gelecek Varlık’ın Genel Müdürü Sezin Ünlüdoğan, halka arzdan 300-360 milyon lira arasında kaynak beklediklerini ifade etti. Ünlüdoğan ayrıca “Bağımsız araştırmalara göre varlık yönetimi şirketlerine devredilen toplam bakiyenin birkaç yıl içinde 136 milyar TL seviyesine ulaşabileceğini öngörüyoruz ” dedi.

Borsa İstanbul’da #GLCVY kodu ile işlem görecek olan Gelecek Varlık halka arz tarihi belli oldu. Şirket, 14-15 Ekim 2021 tarihlerinde Garanti Yatırım liderliğinde 13,65 TL sabit fiyat  ve oransal dağıtım yöntemi ile halka arz oluyor.

Halka Arz Listesi

Halka arz edilecek paylar için 2 iş günü boyunca sabit fiyatla talep toplanması planlanmaktadır. 

Halka Arz Tarihi : 14-15 EKİM 2021

Halka arz fiyatı: 13,65 TL

İşlem Kodu : GLCVY

Halka Arz Yöntemi : ORANSAL HALKA ARZ

Gelecek Varlık İşlem Tarihi

Borsada işlem görmeye başlayacağı tarih daha net değil. Belli olunca buradan okuyabilirsiniz.

Hangi Aracı Kurum:

Garanti Yatırım liderlik edecek

Gelecek Varlık Kaç Lot verdi

Gelecek Varlık halka arz sonucunda yatırımcılarına %37.73 lot verdi.  Yani 1000 lot talep eden yatırımcı 377 lot aldı.

1000 lot üstüneyse %11.07 oranında pay verdi

https://www.gelecekvarlik.com.tr/yatirimci-iliskileri/halka-arz

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.