1 HALKA ARZ DAHA. GEN İLAÇ HALKA ARZ İÇİN BAŞVURDU

Gen İlaç, halka arz için SPK’ya başvurdu

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri, halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurdu.

2021 halka arz takvimi

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., halka arz izahnamesinin onayı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurdu.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, Oyak Yatırım liderliğinde gerçekleşecek olan halka arzın, halka açıklık oranı yüzde 20,83 olarak belirlendi.

Ek satış hakkının kullanılması durumunda bu oran yüzde 22,92’ye çıkacak.

Halka arzda sermaye artırımı ve ortak satışı yöntemleri birlikte kullanılacak.

Sabit fiyat ile talep toplama yöntemiyle yapılması planlanan halka arzda, mevcut tüm ortakların rüçhan hakları kısıtlanarak bedelli sermaye artırımı yöntemiyle halka arz edilecek payların nominal değerinin 50 milyon TL olacağı ve bu miktar, toplam halka arzın yaklaşık yüzde 80’lik bölümünü oluşturduğu ifade edildi.

Halka arz tarihi belli mi?

Halka Arz Edilecek Paylar için 2 (iki) iş günü boyunca talep toplanacaktır. Taslak izahnamede başlangıç ve bitiş tarihiyle ilgili herhangi bir bilgiye yer verilmemiştir. Halka arzın 2021 yılının ilk yarısında tamamlanması planlanmaktadır.

Halka arz yöntemi nasıl olacak?

Yöntem olarak yurtiçi bireysel yatırımcılar için eşit dağıtım yöntemi kullanılması planlanıyor. Şirket payları henüz Borsa İstanbul’da işlem görmemektedir. Borsada işlem görmesi için BİAŞ’tan gerekli onaylamalarının yapılması gerekmektedir.

Aracı kurum hangisi?

Taslak izahnamade yapılan açıklamada halka arz satış, Oyak Yatırım liderliğinde oluşturulacak konsorsiyum tarafından sabit fiyat ile talep toplama ve en iyi gayret aracılığı yöntemi ile gerçekleşmesi bekleniyor.

Halka arz fiyatı belli mi ?

Şu ana için halk arz fiyatı açıklanmamıştır.

Gen ilaç hakkında detaylı bilgi…

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.