GERSAN TEMETTÜ 2022

GERSAN TEMETTÜ 2022

Şirket şimdiye kadar hiç temettü dağıttı mı? En son ne zaman temettü verdi? 2022 yılında temettü verecek mi? Bu soruların hepsinin cevabını bu yazımızda vereceğiz….

Şirket şşimdiye kadar hiç hrhangi bir temettü ödemesi yapmadı yatırımcılarına. 2022 yılında da temettü dağıtmayacak olan şirketin önümüzdeki yıllarda yatırımcılarına temettü dağıtıp dağıtmayacağına göreceğiz…

TEMETTÜ NEDİR?

Kâr payı olarak da bilinen temettü, yatırımcılara ekstra kazanç sunar. İşletmenin belli bir dönemde elde ettiği kârdan pay almak demektir. Temettünün dağıtıldığı sırada şirketin çok küçük de olsa hissesine sahip olan herkes kârdan pay hakkı kazanır. Dolayısıyla borsa yatırımcısının dikkatini çekmektedir.

TEMETTÜ HAKKINDA DAHA ÇOK BİLGİ EDİNMEK İSTİYORSANIZ TEMETTÜ NEDİR YAZIMIZA BAKABİLİRSİZ…

halka arz takvimi

ŞİRKETİ YAKINDAN TANIYALIM…

Sanayileşme ile birlikte enerji talebinin artması, mevcut enerji tesislerinin rehabilitasyonu, AB uyum yasalarının getirdiği standardizasyonlar, yeni yatırımlar, enerji iletim sistemleri ve bu sistemlerin güven ve dayanıklılığını sağlayacak teknik malzemelere duyulan ihtiyacı da artırmaktadır.

Elektrik sektörünün öncü kuruluşlarından olan GERSAN A.Ş., enerji santrallerinden evdeki prize kadar uzanan hat üzerindeki iletkenleri taşıyan, birleştiren, koruyan sistemleri ve malzemeleri üretmektedir.

Bu sektördeki üretimlerine 1980 yılında Gersan Ticaret olarak başlamıştır. 1985 yılından itibaren GERSAN A.Ş. olarak devam ederek 40 yılı aşan bir deneyime sahip olmuştur.

Ana faaliyet alanlarımız;

 • Enerji Nakil Hatları,
 • Mekanik Taşıyıcı Sistemleri,
 • Binalar,
 • Sanayi Tesisleri,
 • Fabrikalar,
 • Havaalanları,
 • Petrol-Gaz Rafinerileri,
 • Alışveriş Merkezleri,
 • Oteller

gibi tesislerin sistemlerinin ihtiyacı olan

BUSBAR Sistemleri, Kablo Taşıma ve Askı Sistemleri, Topraklama ve Yıldırımdan Korunma Sistemleri, Pano ve Rack Kabinleri, Elektrikli Araç Şarj İstasyon Sistemleri, Otomasyon Sistemleri, Led-Bus Aydınlatma Sistemleri, Döşeme Altı Kanal Sistemleri, Çeşitli Özel Taşıyıcı, Çelik Konstrüksiyon Sistemleridir.

GERSAN A.Ş. üretime başladığı günden bu yana işinde uzman teknik ve akademik personeliyle ürünlerin üretimlerinden kullanımına kadar olan aşamasında her türlü teknik hizmet ve çözümleri müşterisine sunmaktadır. Bu anlamda GERSAN A.Ş. tam anlamıyla bir “AR-GE” firması olup müşterilerine geleceğin ürünlerini sunar.

Firmamız bünyesinde bulunan modern test laboratuvarında, IEC/TS EN 61439 standardında adi geçen bazı tip testleri hassas cihazlar ile yapılmaktadır.

Uluslararası belgelere dayandırdığımız üretimlerimiz, GOST, IEC, BS, TSE, EN, ISO, CE sertifikalarımız ile Vietnam’dan Şili’ye, Arjantin’den Sri Lanka’ya, Cezayir’den Rusya’ya, Fas’tan Türki Cumhuriyetlere, Arnavutluk’tan Dubai’ye ve Katar’a, çeşitli ülkelerde gerçekleşen projelerde ülkemizin gurur kaynağı olmaktadır.

Kalite politikamız, müşterilerimizin isteklerini karşılayacak kaliteli ürün ve hizmetleri en ekonomik şekilde sunmak, zamanında teslim etmek, hizmetin ve kalitenin sürekliliğini sağlamaktır. Hedefimiz kaliteli ve iyi malzemeyi sürekli olarak üretmektir. Temel hedefimiz, konumuzda bir dünya markası olmaktır.

Ürünlerimiz patentlidir. Gersan A.Ş., halka açık olan, BIST’e kote olmuş bir şirkettir.

Misyonumuz

Yurtiçi ve yurtdışı pazarlarında etkin rotalar çizmek, Müşterilerimizin başarıları için değer sağlamak amacıyla uluslararası kalite standartlarında ürün ve hizmetleri makul fiyatlarla üretmek, bu başarıları müşterilerimiz ve çalışanlarımız ile beraber elde etmektir.

Vizyonumuz

Enerji sektöründe, yurtiçi ve yurtdışında ileri teknolojiler ile katma değerli çözümler sunan, teknolojik gelişmelere hızla uyum sağlayan, değişimi yönlendiren, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutan, yerli ve yabancı müşterilerin birinci derecede tercih ettiği, sektöründe bir dünya şirketi olmak.

Değerlerimiz

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen firmalarına ve yatırımcılarına hizmet sağlayan firmamız,

 • Güvenilirlik,
 • Yüksek sorumluluk duygusu,
 • Deneyim,
 • Kalite bilinci,
 • Sürekli gelişim inancı,
 • İş ahlakına bağlılık,
 • Müşteri beklentilerini aşan iş birliği değerlerine sahiptir.

KAYNAK:https://gersan.com.tr/tr

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.