Girişim Elektrik halka arz sonuçları açıklandı mı, kaç lot verdi?

YATIRIMCI İLGİSİ PATLADI GİRİŞİM ELEKTRİK’E 40 KAT FAZLA TALEP GELDİ

Girişim Elektrik’in halka arzına tam 40 katın üzerinde talep geldi. Bu sonuçlarla Girişim Elektrik’in halka arzının son dönemin en başarılı halka arzı olacağı kaydediliyor.

17 TL’den sabit fiyatla halka arz edilen şirket paylarının büyük ilgi gördüğü belirtiliyor. 40 katın üzerinde talebin geldiği kulislere yansıyan şirket hisselerinin önümüzdeki hafta #GESAN koduyla, BİST Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlaması bekleniyor.

Girişim Elektrik 15 milyon TL nominal değerli payların sermaye artırımı, 12.000.000 TL nominal değerli payların ise ortak satışı yoluyla toplam 27.000.000 TL nominal değerli paylar halka arz edildi. Ek satışın yapılmadığı halka arzın büyüklüğü ise 459 milyon TL oldu. 

Şirket sermayesi halka arz sonrası 100 milyon TL’den 115 milyon TL’ye ulaşacak. Bu sonuçlarla Girişim Elektrik’in halka açıklık oranı %23,48 olacak.

Girişim Elektrik 5 kıtada 60 ülkeye ürün ve hizmet ihracatı yapıyor. 

 

Girişim Elektrik halka arz oluyor peki ne zaman talep toplanacak? Fiyatı ne kadar? 

 

Girişim Elektrik (gesan) halka arz oluyor talep toplama tarihi 11-13 Ağustos arasında olacağı belirtildi. 17 liradan halka arz olacak şirket bireysel yatırımcıya işe oransal dağıtımlı olacak. 

Bireysel yatırımcıya %2,62 oranında hisse verdi.

İşlem tarihi 19.08.2021

Halka arz haberleri 

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.