HEDEF HOLDİNG HALKA ARZA HAZIRLANIYOR… HEDEF HOLDİNG HALKA ARZ TARİHİ BELLİ OLDU

Hedef Holding halka arz hangi bankalar? Eşit mi oransal mı? Hedef Holding AŞ halka arz hisse senedi, borsa kodu, kaç lot verir?

Hedef Holding AŞ halka arz onayı SPK’nın bu haftaki bülteninde duyuruldu. Şirketten pay sahibi olmak isteyen ve bu yönde yatırımlarını gerçekleştirecek olan binlerce vatandaş olarak ” Hedef Holding AŞ ne zaman halka arz olacak, borsada ne zaman işlem görecek?” sorularına ait yanıtı araştırmaya başladı. İşte Hedef Holding AŞ halka arz talep toplama tarihi, hisse fiyatı ve kodu gibi merak edilen tüm detaylar…

2021 halka arz listesi

Borsa İstanbul’da #HEDEF kodu ile işlem görecek olan Hedef Holding halka arz tarihi belli oldu. Şirket, 14-15 Ekim 2021 tarihlerinde İnfo Yatırım liderliğinde 1,96 TL sabit fiyat  ve eşit dağıtım yöntemi ile halka arz oluyor.

Halka arz edilecek paylar için 2 iş günü boyunca sabit fiyatla talep toplanması planlanmaktadır. Yöntem olarak eşit dağıtım kullanılması bekleniyor.

Halka Arz Tarihi : 14-15 EKİM 2021

Halka arz fiyatı: 1,96  LİRA (Yaklaşık %20 iskontolu)

İşlem Kodu : HEDEF

Halka Arz Yöntemi : EŞİT HALKA ARZ

Hedef Holding İşlem Tarihi

Borsada işlem görmeye başlayacağı tarih daha net değil. Belli olunca buradan okuyabilirsiniz.

Hangi Aracı Kurum:

Hedef Holding halka arzında tüm banka ve aracı kurumlardan talep toplanacak.

Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Global Menkul Değerler A.Ş, A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Ahlatçı Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Alan Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Alternatif Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Anadolu Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Bizim Menkul Değerler A.Ş, Deniz Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Garanti Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş, ICBC Turkey Yatırım Menkul Değerler A.Ş ING Menkul Değerler A.Ş, Investaz Yatırım Menkul Değerler A.Ş, İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş, İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Meksa Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Oyak Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Phillipcapital Menkul Değerler A.Ş, Piramit Menkul Kıymetler A.Ş, QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Strateji Menkul Değerler A.Ş, Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Ünlü Menkul Değerler A.Ş, Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Yatırım Finansman Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Ziraat Yatırım Yatırım Menkul Değerler A.Ş Hedef Holding’in halka arzından İnfo Yatırım sorumlu olacak ve arz, tamamen eşit dağıtım yoluyla yapılacak.

Halka arz öncesi şirket değeri 490 milyon TL olan Hedef Holding, 117,6 milyon TL büyüklüğünde gerçekleşecek olan halka arz ile birlikte, halka arz sonrası piyasa değeri 588 milyon TL’ye ulaşacak.

60.000.000 TL nominal değerli payların halka arz edilmesi sonrası 300.000.000 TL’ye ulaşacak çıkarılmış sermayeye oranı %20 olacak.

Yatırımcı Grupları ve Tahsisatlar

Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar satış payı %35 satış miktarı 21.000.000

Hedef Grubu Çalışanları satış payı %5 satış miktarı 3.000.000

Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar satış payı %40 satış miktarı 24.000.000

Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılar satış payı %20 satış miktarı 12.000.000

Günlük Alım Emri Taahhüdü

Şirket paylarının Borsa’da işlem görmeye başladığı gün dahil olmak üzere 5 işlem günü süreyle (“Günlük Alım Emri Taahhüdü Süresi”) her gün açılış seansında, halka arz fiyatından, 1,96 TL fiyat ile İnfo Yatınm aracılığı ile 2.000.000 adet günlük geçerli alım emri girecektir.

Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da talep toplama saatleri 10:30 – 13:00 olup, dağıtım ise Pay Piyasası seansının tamamlanmasının ardından Borsa tarafından otomatik olarak yapılmaktadır.

Sabit fiyat yönteminde tek fiyat girilebileceği için dağıtımda fiyat önceliği söz konusu olmayıp, zaman önceliği kuralı geçerlidir.

https://hedefholding.com/

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.