HİDROPAR İSKONTO ORANI

Hidropar Halka arz

A1 Capital Yatırım Menkul Değerler’in liderliğinde payları satışa sunulacak olan Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri halka arz edecek. Kaç liradan halka arz edilecek ? Eşit mi yoksa oransal dağıtım mı olacak ? Aracı kurumlar hangileri ? İşte cevapları…

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Halka Arz Edecek.

TALEP TOPLAMA TARİHİ AÇIKLANDI MI?

10-11-12 Ağustos tarihlerinde talep toplama işlem gerçekleşecektir.

HİDROPAR İSKONTO ORANI

Halka arz %20 iskonto oranı ile halka arz olacaktır.

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Halka Arz Edecek

 
 

A1 Capital Yatırım Menkul Değerler’in liderliğinde payları satışa sunulacak olan Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri halka arz edecek.

 

 

hidropar bina 2

Sektörde Leed Gold Yeşil Bina Sertifikası Alan İlk Firma

Sürdürülebilir ve yeşil enerji kullanımı da HKTM için vazgeçilmezlerin başında geliyor. Çevre dostu fabrikada gerçekleştirdikleri yenilikçi uygulamalar, yüksek enerji ve su verimliliği, iç ortam kalitesi, malzeme ve kaynakların etkin kullanımı, çevreci ve sürdürülebilir politikalarıyla, dünyanın en prestijli, tanınırlığı ve kabul edilebilirliği en yüksek yeşil bina sertifikası olan LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) kriterlerini yerine getirerek, bu sertifikayı LEED GOLD seviyesinde almaya hak kazanan sektöründe ilk, Türkiye’deki 14. Fabrika ünvanına sahip.

Halka Arz Detayları

 

Halka arzda toplam 12 milyon adet pay satışa sunulacak olup, 10 milyon TL nominal değerli kısmı sermaye artırımı suretiyle, 2 milyon TL nominal değerli kısmı ise ortak satışı ile gerçekleşecek.

hktm fabrika 3

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri’nin halka arzı tüm yatırımcı grubuna eşit dağıtım yöntemiyle yapılması planlanıyor.  Şirket paylarının halka arzı, A1 Capital tarafından “Borsa’da Satış – Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi” uygulanarak BİAŞ Birincil Piyasa’da gerçekleştirilecek.                                    

Dağıtım yöntemi; Eşit dağıtım (Borsa’da Satş – Sabit Fiyat)

Satışa sunulacak pay miktarı; 12.000.000

Halka arz, Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da “Borsa’da Satış – Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış” yöntemi ile yapılacağından herhangi bir yatırımcı grubuna tahsisat yapılmayacak.

Şirket Tarafından Verilen Taahhütler

Şirket, paylarının Borsa İstanbul A.Ş’de işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca, herhangi bir bedelli sermaye artırımı yapılmayacağını ve dolaşımdaki pay miktarının bu suretle artırılmayacağını taahhüt etmiştir.

hktm pres

Halka Arz Gelirleri

Şirket paylarının halka arzı ile, şirketin gelecekte yapmayı planladığı yatırımlar şöyle;

%25 Yeni Üretim Tesisi Yatırımının Finansmanı

%25 Yeni şirket satın alınması

%30 İşletme sermayesinin finansmanı

%20 Finansal borç ödemeleri

Mühendislik ile sanatın, endüstri ile doğanın, fabrika ile çevrenin, teknoloji ile hayatın entegrasyonunu sağlamak için 1998 yılında yolculuğumuza başladık. Hareketi anlamak, geliştirmek, yönlendirmek, hareketin doğasından ilham alarak hareketi kontrol altına almaya çalışmak kuruluş amacımız oldu. Firmamızın mühendislik altyapısı ile uyumlu, kendi alanında uzmanlaşmış partner firmalara çatı firma olarak, büyük projelerde uzmanlıkları birleştiriyoruz. Farklı hareket ve kontrol teknolojileri üzerinde uzmanlaşıp, örnek alınacak multidisipliner mühendislik çözümleri ile dünyada endüstriyel hareketin kontrol teknolojileri merkezi olma hedefiyle üretmeye devam ediyoruz.

KAYNAKÇA:https://www.hktm.com.tr/hakkimizda

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.