IBS Soğutma halka arz oluyor…

IBS Soğutma halka arz oluyor. Halka arz ile ilgili önemli bilgiler burada..

IBS Soğutma halka arz oluyor. Halka arz olacak şirketlerin kervanına IBS Soğutma da katılıyor. Borsada #IBSSO koduyla işlem görecek. 4.5 milyon lot satışı gerçekleşecek olup halka arz fiyatı henüz açıklanmadı. Talep toplama tarihi de henüz belli olmayan IBS Soğutma’nın halka arzında konsorsiyum lideri Tera Yatırım olacaktır.

EŞİT Mİ ORANSAL MI HALKA ARZ OLACAK?

Taslak izahnameye göre halka arz eşit dağıtım yöntemi uygulanacak.

HALKA ARZ OLMAYI BEKLEYEN ŞİRKETLER…

Hakkımızda

IBS Isıtma Soğutma Havalandırma Taahhüt Sanayi ve Tic. A.Ş 1993 yılında iki ortaklı olarak kurulmuştur. Kurulduğu yıllarda süpermarket ve hipermarketlere taahhüt hizmeti vermekteyken günümüzde endüstriyel soğutma ürünleri üreticileri arasında da önemli bir yer almaktadır. Uzman personelleri ile üretimini Ümraniye Dudullu Organize Sanayi Bölgesinde bulunan 10.000 m² kapalı olmak üzere 12.500 m² alan içerisinde kurulu fabrikasında yapmaktadır.

Fabrika sınırları içerisinde bulunan yönetim binasında endüstriyel soğutma mühendislik hizmetlerinin yanında taahhüt hizmetleri de verilmektedir. Ürettiği son teknoloji ürünler ve düşük enerjili sistemler sayesinde zincir marketlere çok ciddi bir enerji tasarrufu sağlatarak bu konuda liderliğini devam ettirmektedir. Tüm endüstriyel soğutma firmalarının kabul ettiği son teknoloji ile üretilen çevreye dost CO2 soğutma ünitelerinin de Türkiye’deki ilk üreticilerindendir.

Taahhüt hizmetlerinin keşif ve projelendirmesini merkez binasında kendi bünyesindeki personelleriyle yapılarak saha uygulamalarını yine kendi bünyesindeki saha personelleriyle gerçekleştirmektedir. Kurulumunu kendi yaptığı süpermarket ve endüstriyel tesislerin ülkenin her bölgesinde anlaşmalı servisleriyle 7/24 servis hizmetlerini de karşılamaktadır. Bu güne kadar ülke genelinde 7.000 e yakın mağaza kurulumu gerçekleştirmiştir.

Hayatın İçinde…

Türkiye de bulunan organize perakende zincirlerinin en büyük soğutma sistemleri tedarikçisidir. Üretim adetleriyle Türkiye’nin en büyük market ve endüstriyel soğutma cihazı üreten fabrikası konumuna da gelmiştir. Üretimlerinin ihracat oranı gün geçtikçe artmaktadır.

IBS ürünleri arasında küçük ve orta kapasiteli soğutma ihtiyaçları için split ve endüstriyel tip yoğuşturma üniteleri, yüksek kapasiteli soğutma ihtiyaçları için merkezi sistem, oda soğutucuları ve chiller cihazlar bulunmaktadır.

Dışa bağımlılığı azaltmak için cihazlarında kullanılan kabini üretmek için kabin işleme alanı ve boyahane, ısı değiştiriciler için kondanser evaporatör batarya üretim tesisi, fitting malzemeler için CNC bölümü gibi yatırımlar yaparak üretim verimliliği artmıştır.

KAYNAK : http://ibs.com.tr/tr/kurumsal

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.