İnves halka arzına hangi aracı kurumlardan katılabiliriz (22-23 şubat)

INVESTCO HOLDİNG HALKA ARZ OLUYOR İŞTE DETAYLAR…

ORANSAL MI EŞİT DAĞITIMLA MI HALKA ARZ OALCAKTIR…

37.5 milyon lot satışı olacak olup konsorsiyum liderliğini Metro Yatırım Menkul Değerler A.Ş. yapacaktır. Halka arzı ise eşit dağıtımlı olacaktır.

HANGİ ARACI KURUMLARDAN KATILABİLİRİZ…

Bütün aracı kurumlardan halka arza katılabiliyoruz.

 

ŞİRKETİ YAKINDAN TANIYALIM…

 
INVESTCO HOLDİNG A.Ş.

2011 yılında kurulan Investco Holding, birçok alanda gerçekleştirdiği doğrudan veya dolaylı yatırımlarla Türkiye’nin önemli yatırım işletmelerinden biri haline gelmiştir.

Investco Holding’in yatırımları arasında Verusa Holding, Pan Teknoloji, ENDA Enerji Holding  ve Investat Holding Limited (Londra-Birleşik Krallık) yer almakta olup bu yatırımlar bünyesinde yenilenebilir enerji, madencilik, kimya, demir-çelik, teknoloji – yazılım, girişim sermayesi, gıda ve sağlık sektörlerinde faaliyet gösteren şirketler bulunmaktadır.

Verusa Holding A.Ş. 2006 yılında kurulmuş olup mevcut stratejik yatırımlarını yenilenebilir enerji, madencilik, kimya, çelik ürünleri, teknoloji ve yazılım, girişim sermayesi, gıda ve sağlık sektörlerinde değerlendirmektedir. Investco Holding ilk yatırımını 2012 yılında Verusa Holding’in %99,80 payını devralarak gerçekleştirmiştir. Verusa Holding, 2013 yılının Kasım ayında halka arz edilerek Borsa İstanbul’da (BIST) işlem görmeye başlamıştır. Verusa Holding ile birlikte 3 bağlı ortaklığının payları da Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Pan Teknoloji A.Ş. 2021 yılında kurulmuştur. Pan Teknoloji, teknoloji yatırımları alanında faaliyet göstermekte olup, yurtiçinde ve yurtdışında teknoloji ve yazılım alanlarında faaliyet gösteren şirketlere yatırımlar yapmaktadır.

Enda Enerji Holding A.Ş. yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet göstermekte olup bünyesinde toplam 180.18 MW kurulu güce sahip 5 adet rüzgâr santrali, 4 adet hidroelektrik santrali ve 1 adet jeotermal santrali bulunmaktadır. Investco Holding, Enda Enerji Holding A.Ş.’nin doğrudan %4,01 dolaylı olarak ise %26,82% olmak üzere toplam %30,83 payına sahip en büyük ortağı konumundadır.

Investat Holding Limited, 2019 yılında Türkiye’de yerleşik olmayan şirketlere iştirak etmek amacı ile Londra-İngiltere’de kurulmuş olup holding olarak faaliyet göstermektedir.

Investco Holding’in yatırım yaptığı şirketler, faaliyetlerini Türkiye genelinde sürdürmekte olup ürünlerini ve projelerini Avrupa, Orta Doğu, Asya, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’da pazarlamaktadır.

KAYNAK: https://investco.com.tr/kurumsal.html

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.