İŞBİR Ertelediği Halka Arz Çalışmalarına Tekrar Başladı

İŞBİR Ertelediği Halka Arz Çalışmalarına Tekrar Başladı

Borsa İstanbul’da işlem gören İşbir Holding A.Ş. grup şirketlerinden İşbir Sentetik Dokuma halka arzı için 17 Haziran’da erteleme kararı verdiğini KAP üzerinden duyurmuştu, bugün yapılan açıklama ile çalışmaların tekrar başladığını duyurdu.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapmış olduğu açıklama şu şekilde;

“Grup şirketlerimizden İşbir Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş. paylarının halka arz yoluyla satılması amacıyla (ilk halka arz) 03 Mart 2021 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunulmuş ve bu başvuruya ilişkin duyurumuz 03 Mart 2021 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda ilan edilmiştir.

Söz konusu başvuruya ilişkin sürecin, piyasa koşullarının halka arz için daha uygun olduğu bir dönemde gerçekleştirilmesi amacıyla ertelenmesine karar verildiği 17 Haziran 2021 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yatırımcılarımız ile paylaşılmıştır.

Yapılan değerlendirmeler neticesinde, İşbir Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş. halka arz süreci kapsamında çalışmalara tekrar başlandığını bilgilerinize arz ederiz.”

HALKA ARZ İÇİN UYGUN KOŞULLAR BEKLENİLDİ

İşbir Holding, Haziran ayındaki erteleme duyurusunda ise, “Hedeflenen halka arzın, piyasa koşullarının halka arz için daha uygun olduğu bir dönemde gerçekleştirmesi amacıyla ertelenmesine karar verilmiştir” açıklamasında bulunulmuştu.

ŞİRKETLER TEKRAR HALKA ARZ İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Özellikle Nisan ayı sonlarına doğru halka arzlarda görünen düşüşle birlikte, şirketler de erteleme kararlarını yatırımcılarla duyurmuştu. Bugün sabah saatlerinde Bera Holding’in iştiraki Konya Kağıt A.Ş halka arz için tekrar başvuruda bulunduğunu duyururken, ardından ise İşbir Sentetik Dokuma’nın halka arz çalışmalarının tekrar başladığı duyuruldu.

İşbir Sentetik Dokuma sanayi A,Ş halka arz ile ilgili yeni açıklama yapıldı. İşte son yapılan KAP açıklaması…

2021 TEMETTÜ TARİHLERİ İÇİN TIKLAYINIZ..

GÜNCEL HALKA ARZ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

KAP AÇIKLAMASI

Yönetim kurulumuzun 02.03.2021 tarihli toplantısında;

Bağlı Ortaklığımız İşbir sentetik Dokuma Sanayi A.Ş’nin yapacağı halka arz kapsamında,

a.Şirketimizin portföyünde bulunan İşbir Sentetik Dokuma Sanayi Anonim Şirketinin toplam sermayesinin %89,73’üne karşılık gelen 113.033.257,73 TL nominal değerli paylardan 14.863.987,28-TL nominal değerli kısmının halka arz edilmek suretiyle satılmasına, 

b.Talep toplama süreci sonunda almaya hak kazanılan payların %50’sine kadar olan kısmı için, İşbir Sentetik Dokuma Sanayi Anonim Şirketi paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı gün dahil 22 İşlem Günü süre ile İşbir Sentetik Dokuma Sanayi Anonim Şirketi paylarını aralıksız olarak ellerinde tutan Yurt İçi Bireysel Yatırımcıların bu paylarını, izahnamede açıklanan şartlar ve sürelerde Şirketimize geri satma hakkına sahip olmasına,

Oybirliği ile karar verilmiştir.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/914650

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.