İZMİR FIRÇA SANAYİ TEMETTÜ 2022

İZMİR FIRÇA SANAYİ TEMETTÜ 2022

IZFAS Temettüleri

 
Temettüsüz İşlem TarihiTemettü Ödeme Tarihi 
07.07.2022  07.07.2022 
 
 

Kâr payı olarak da bilinen temettü, yatırımcılara ekstra kazanç sunar. İşletmenin belli bir dönemde elde ettiği kârdan pay almak demektir. Temettünün dağıtıldığı sırada şirketin çok küçük de olsa hissesine sahip olan herkes kârdan pay hakkı kazanır. Dolayısıyla borsa yatırımcısının dikkatini çekmektedir.

TEMETTÜ HAKKINDA DAHA ÇOK BİLGİ EDİNMEK İSTİYORSANIZ TEMETTÜ NEDİR YAZIMIZA BAKABİLİRSİZ…

Tarihçe

İşletme 1993 yılında İzmir İli Buca ilçesinde İzmir Fırça San. Ve Tic. Ltd. Şti. unvanı ile fırça imali ve pazarlaması alanında faaliyet göstermek üzere kurulmuş ve kurulduğu tarihten itibaren Türkiye’nin önde gelen firmalarından biri olmayı başarmıştır. İzmir Fırça San. ve Tic. Ltd. Şti. 2009 yılında Çiğli A.O.S.B. bölgesine taşınmış ve 2012 yılında nevi değişikliğine gitmiştir. İşletme ticari başarısının yanısıra, kurumsal bir firma olma yolunda da istikrarlı adımlar atmış ve 2014 yılında iç yönergesini tescil ettirmiştir. Yine aynı yıl işletme hisseleri halka açılmıştır. İşletme ortakları Orhan DİLBEROĞLU ve Natan KOHEN’dir.

İzmir Fırça PET-PVC-PP fırça kılı, yapı ürünleri (fırça çeşitleri, rulo çeşitleri, spatula, mala, fayans tarağı gibi çelik ürünler, boya karıştırıcı, rulo eleği, merdiven, branda, bant gibi yardımcı malzemeler) ve temizlik ürünleri (fırça, mop, camsil, yersil, sırık, temizlik bezi, kova vb.) üretimi gerçekleştirmektedir. Ürünler, yurt içi ve yurt dışında önemli sayıda alıcı bulmaktadır. BIST bünyesinde halka açık hisse sahibi olan işletme, idari alanda da tüm fonksiyonel bölümleri faaliyettedir. İşletme üretimi, tam otomatik makinelerde özenle yapılmakta olup, Türk Standartları Enstitüsü TSEK belgesi ile belgelendirilmiştir. Üretim ile işletme senkronizasyonunu maksimum düzeyde sağlamış olan firma yönetimi, bu sayede önemli başarılara imza atmaktadır.

KAYNAKÇA:https://www.izmirfirca.com.tr/kurumsal/tarihce/

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.