KALEKİM HALKA ARZ OLUYOR, HALKA ARZ TARİHİ BELLİ Mİ? KALEKİM EŞİT Mİ ORANSAL MI ?

Kalekim halka arz eşit mi oransal mı? Kalekim halka arz hisse fiyatı ne kadar olacak?
Kalekim halka arz detayları belli oldu.

TALEP TOPLAMA TARİHLERİ

6 – 7 Mayıs 2021

HALKA ARZ FİYATI

Halka Arz Fiyat Aralığı: 13,75 TL – 14,75 TL

KALEKİM HALKA ARZ EŞİT Mİ ORANSAL MI? 

Halka arzda bireysel yatırımcılar için eşit dağıtım yöntemi uygulanacak.  

KALEKİM KAÇ LOT VERDİ?

Halka arza katılım sağlayan yatırımcı sayısı 301.781 olarak gerçekleşti. Bireysel yatırımcıların portföyünde yaklaşık 1050 TL hisse senedi geçmiş oldu. Başvuranlar için ilk gün başvuranlara 72 Lot ikinci işlem günü başvuranların hesabında 71 lot geçmiş oldu

%5 Üstü pay alan hiç bir yatırımcı bulunmuyor.

KALEKİM HALKA ARZ HANGİ BANKA ÜZERİNDEN YAPILACAK? 

Ak Yatırım liderliğinde gerçekleştirilecek halka arz için 6-7 Mayıs tarihlerinde, talep toplanacak.  Halka arza katılacak diğer bankalar için tıklayın.

KALEKİM İŞLEM TARİHİ

Kalekim 18 Mayıs’ta işlem görmeye başlayacak.

KALEKİM İŞLEM KODU

İşlem Kodu: #KLKIM

KALEKİM HAKKINDA

Kalekim, şirket paylarının halka arzı kapsamında izahname onayı için SPK’ya başvuruda bulundu. 1973 yılında Kale Grubu bünyesinde seramik yapıştırıcıları ve derz dolguları üretimi ile faaliyetine başlayan Kalekim, bugün inşaat sektöründe kullanılan ısı ve su yalıtımı ürünlerinden dekoratif sıva ve boyaya, zemin çözümlerinden her türlü yapı kimyasalını da kapsayan geniş bir yelpazede üretim yapıyor.

Türkiye’nin 7 ilinde (İstanbul, Balıkesir, Yozgat, Isparta, Mersin, Erzurum ve Mardin) ve Arnavutluk’un başkenti Tiran’da kurulu olan toplam 9 fabrikasında üretim yapan Kalekim’in Genel Müdürü Timur Karaoğlu, şunları söyledi: “Kalekim olarak yarım asra yaklaşan bilgi, birikim ve tecrübemiz ile faaliyet gösterdiğimiz alanlarda Türkiye’nin küresel pazara da açılan çok önemli markalarından biriyiz.

Liderlik ettiğimiz yapı kimyasalları sektöründe, her türlü yapı kimyasalını kapsayan geniş bir yelpazedeki ürünlerimizi sadece yurtiçinde değil, aynı zamanda sahip olduğumuz güçlü dağıtım ağıyla 80’i aşkın ülkede tüketici ve profesyonellerle buluşturuyoruz.

İnsana ve çevreye saygılı, topluma sürdürülebilir değer katan bir şirket olarak, kurulduğumuz günden bu yana daima kaliteli, en iyi, en yenilikçi çözümlerimiz ile müşterilerimize, topluma ve bizimle çalışan herkese değer katmaya çalışıyoruz. Şimdi de halka arz başvurumuzla birlikte, 50 yıla yaklaşan birikimin sonucu ulaştığımız bu değeri yatırımcılarla paylaşmak için yola çıkıyoruz. Kimyamızdaki liderlik vizyonunu yatırımcılarımızın gücü ile birleştirerek, hem ulusal hem de uluslararası alanda daha büyük, daha güçlü bir Kalekim için hep birlikte çalışacağız.”

Kalekim SPK’ya ilettiğin izahnameyi https://www.kalekim.com/tr ulaşabilirsiniz.

TEMETTÜ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

2021 YILI HALKA ARZ LİSTESİ…

2021 YILI HALKA ARZ TAKVİMİ

YASAL UYARI

SPK yayınlanması istenen uyarı : Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiye yatırım amaçlı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar , portföy yönetim şirketleri , mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevçevesinde sunulmaktadır.Bu sayfada yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sayfada yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.